ankara esenboğa havalimanı

1402 yılına dayanan bir isim serüveni olan, şehre yaklaşık 30 km uzaklıkta, etrafındaki hayvan çiftliklerinden mütevellit özellikle sabah saatlerinde bol bol gübre kokulu, güzide hava alanlarımızdan birisi.. timur’un komutanlarından birisi isen buga.. meşhur fil ordusu ile gelip bu alanın olduğu çubuk ovasında yıldırım beyazıt’ı yeniyor.. hikaye burdan gelmesine rağmen 1955 yılında iktidar bu ismi koymaktan çekinmiyor.. malum, adamların sevmedikleri stat isimleri bir bir değiştiriliyor.. bu ismin değiştirilmesi de zor olmasa gerek.. bu arada hatırlatmakta fayda var.. ankara’nın en güzel şeyi, istanbul’a dönüşü ;)
şehre fazla uzak, bir ara metro projesi vardı ama tabikii diğer her şey gibi yalan oldu. güzel tatlı ve benim için anılarla dolu bir havalimanıdır
şehirdeki tek cafe nero şubesinin bulunduğu yer. neredeyse her gidişimde uğrarım.

küçük bi havalimanıdır ama sakin havası yormaz. bana avrupa’nın küçük ülkelerinin havalimanlarını hatırlatır. haliyle de severim karmaşa olmayan havasını falan.

ayrıca, yurtdışı direkt uçuşların sayısı da artmıştır. önce paris ile başladı bu uygulama, şimdi de diğer başka şehirlere uçuş mümkün. yakında londra ve roma’ya da istanbul çilesi çekmeden uçabilmek mümkün olacak.