ayı sözlük faşist entry saptama rehberi

ozellikle bdp heyetinin karadeniz turu kapsaminda sinop'ta saldiriya ugramasi uzerine girilen bazi entryler ve bdp, kurtler, ermeniler ve kurt hareketi uzerine yazilan hakaretamiz, hedef gosteren, terore taraf olmak ve orospu cocuklugu ile itham eden ve aciktan siddete davet eden yazilar uzerine acilen olusturulmasi gereken rehber.

ulkemizin guzide topluca katletme ve galeyana gelip oldurme kulturunun (kanli maras, corum, sivas ve digerleri) hala diri ve canli oldugunu, buna ovguler duzecek glbtt'lerin oldugunu gormek ise sadece acidir. hic yol almamisiz, almadigimiz gibi mazlumun sadece biz oldugumuza inanmisiz bkz. mezkur entrylerdeki hep beni eksiliyorlar ama, eksileyin orospu cocuklari yollu aglayan muhafazakar mazlum serzenisleri ve buna bagli gelisen psikopatolojik ofke ve siddet egilimi ile servis edilir. bakmisiz ki bir iki andavalin ruh haliyle kalmamis tum ulkenin ruh haline donusuvermis, oyle bela birseydir yani.
sözlükteki bu faşist entryler beni şunları düşünmeye itti -iyi ki de itti: lgbtt'lerin özgürlüğünün, kürt hareketiyle, ekoloji hareketleriyle veya işçi hareketleriyle hiç de sanıldığı gibi ilişkisiz olduğunu düşünmüyorum. lgbtt'ler özgürlükleri için mücadele verirken, demokratik bir toplumu oluşturabilme arzusu içerisindeyse, bunun ancak bugün kürt hareketinin meşru taleplerine kulak verip, kürt hareketine gövdeden bağlanarak gerçekleşeceğini düşünüyorum. o yüzden, nasıl eşcinsellerin özgürlüğü heteroseksüelleri de özgürleştirecekse, kürt halkının özgürleşmesi de bugün bir o kadar lgbtt'lerin özgürleşmesine yol açacaktır. bugün bizler özgürlüklerimiz için mücadele verdiğimizi düşünürken, köleliklerimiz için mücadele verir duruma düşmemeliyiz. kürt hareketini dışlayan bir lgbtt mücadelesine, lgbtt mücadelesini dışlayan bir işçi hareketine, kürt hareketini devrimde engel sayan bir sosyalist harekete kapılmaktan vazgeçmeliyiz, köleliklerimiz için değil özgürlüklerimiz için mücadele vermeliyiz. bugün neoliberalizmin yarattığı figürlerden olmak istemiyorsak eğer, hareketler arası ağları kurmalı ve özgürlüklerimiz için birlikte mücadele vermeliyiz.

"kendi başlarına insandan başka bir şey değillerdi. herhangi bir şekilde eşleştiklerinde bile insandan başka bir şey olmazlardı. ancak hep birlikte, riskli ve yeni bir şeyin; yabancı ve büyüyen ve muazzam bir şeyin zihni, kalbi ve kası oldular. birlikte, hep birlikteyken, değişimin araçlarıdır onlar. " keri hulme, the bone people
kim kimi neye göre fişleyecek diye beni derin düşüncelere iten önermedir. türkiye malum uzun süredir birçok konuda polarize olmuş durumda ve birçok konuda kafamız hayli karışık. bu durum belliki sözlüğe de yansıyor. orospu çocukları, gebersinler gibi entrylerin desteklenmemesi gerektiğine katılıyorum! lakin belli fikirlerin sürekli aha doğru olan bu diye bazı arkadaşlarımız tarafından bana dikte ettirilmesine de illet olmaya başladım. ben ayı sözlük'ün özgür bir ortamda yeşermesini arzu ediyorum. nefret söylemine varmadığı sürece farklı siyasi fikirlerimizi birbirimizle tartışabilmeliyiz. zaten aksi durumlarda yazdığımız şeyler uçuruluyor. bu durumda sözlükte polisçilik oynamanın kimseye faydası olmaz. aksine sözlüğün gelişimine zararı olur.
faşizmin birden fazla vücut bulmuş hali var.sözlükte bdp aleyhine küfürsüz ve hakaret olmadan eleştirince seri eksiye abanıyorlar. leyla zana'yı övünce de aynı sonuç oluyor.biri kürt diğeri türk faşisti.*
kimse kendisine muhalif olanı sevmiyor.hoş sevmek zorun da değil ama ağız dolusu küfürle veya satılmış asimile olmakla ve döneklikle suçlayamaz.