ayı sözlük kitap çıkarıyor düşüncesi

bugün sözlükten birisiyle konuştum ilkokul ikinci sınıftan beri hikaye yazıyormuş ve hikayelerinin çok güzel olduğunu düşünüyorum. kendim şiir yazıyorum, edebiyat hocalarıma sunuyorum, beğeniyorlar. sözlükte yazılmış onca giri var. zamanla kaybolarak çöplüğe karışmaları gerekmiyor. onları derleyip bir kitap çıkarabiliriz. içine deneme de koyabiliriz, şiir de, hikaye de, giri de. çok da güzel olur. inci sözlük'ün caps kitabı bile dnr'da satıyorken biz de satabiliriz. ahmet batman bile okunuyorken biz de okunabiliriz. hem böylece ayı sözlük'ü tanıtmayı bir üst çıtaya yükseltmiş oluruz hem de kabullenmede sıkıntı yaşayan lgbtlere ulaşırız, depresyona girmelerine gerek kalmadan onlara yardım etmiş oluruz ya da intihar etmelerine gerek kalmadan. hem toplumun yanlış algısını da değiştirebiliriz. okuyan bir gençlik geliyor. sanatın gücüyle, lgbt sanatçılardan bahsederiz. tabii ki bunları bir anda gerçekleştiremeyiz bekleye bekleye de yapabiliriz yavaş yavaş elbet bir gün o kitabı elimize almış oluruz mutlaka.

mesela kitaba alınmasını önereceğim bir giri var, psk3 ün eller hakkında yazdığı bir giri vardı. onu nasıl bulacağım bilmiyorum ama bulunca buraya ekleyeceğim.

edit: astral bulmuş eklemiş, sağ olsun.

edit 2: bir yazar tarafından önerilen entry, entrynin sahibine sorulmadan kitaba konulmayacaktır.
ilginç ve merak uyandırıcı bir öneri.
tüm edit işlemlerinde yardımcı olabilirim...
emek vermeye değer, fakat, basılıp çoğaltılmasında sıkıntı yaşayabileceğimiz kısımları veya maddeleri bir oto-sansürle temizledikten sonra olabilir sanırım...
iyi fikir. kitabın basımı vs. için oldukça çaba lazım. araştıracağız. bu uzun bir süreç. ama öncelikle entryleri yavaş yavaş önererek belirlememiz gerekli. aşağıdaki başlıkta toplayabiliriz.


edit: e-dergi üzerinde çalışacağız gibi görünüyor.

(bkz: ayı sözlük dergisi için önerilen fikirler ve entryler)
fikir sahibine tebrik. güzel proje. herkes elinden geldiğinde bir arşiv araştırmasına gitmeli.