ayı sözlük trolü

gözlemlediğim kadarıyla bunlar birkaç tür.

- siyaset üzerinden yürüyen trol: bu trol eğer donanımlıysa muhabbetleri ve girdileriyle uzunca süre kendinden söz ettirebilir. olabilir troldür, gideri vardır.

- cinsellik üzerinden yürüyen trol: uç cinsel görüşleriyle en aktivist gay'i bile düşünmeye sevk edecekse neden olmasın denilen troldür. çoğunlukla homofobik olup, akp gençlik kolları üyesi olarak dolaşmaktadır. makbuldür, bir süre oyalar.

- abaza trol: allah belanı vermesin muhabbetin hiç çekilmiyor sevgili trol. eşcinselliğin pasif ya da aktiflikten ibaret olduğunu zanneden bu trol; yalarım yutarımdan takarım geçerime kadar kendince geniş cümleleriyle ilgiyi çekmeye çalışır. sanırım girdilerle boşalmaya çalışan bu tip en acınası olandır. ıslah ola diyoruz.
sözlükteki troller, troll başlıkları, trollerden bıkma eşiği tarzında başlıklar açarak, trollerden çok rahatsız oluyormuş izlenimi verirler ama aslında troll kendileridir. faşist düşünceye karşı başlıklar açıp, başlıklarında faşist görüşlerini kusarlar. eğer farklı düşünceye sahipseniz hemen eksilerler ve bundan müthiş gurur duyarlar. sonra hiç eksi vermemiş gibi başlıklarınızı beğenirler ve mesaj atarlar. sonra geri attığınız mesaja yanıt vermezler, "sen kimsin lan" falan derler.