ayı sözlükte heteroseksüel yazarların olması

(bkz: ayı sözlükte lezbiyen yazarların olması)

hadi bunu zorla olsa da hak vereyim biraz. eşcinsel bile olmayan birileri neden yazardır? okusun herkes elbette. ama neden yazıyor. neden hoş ya da boş deme hakkı var. burası belli bir gurubun yaşamlarını anlatmak için var. eee ne işi varmış bu arkadaşların. sonuçta adresi yazdığınızda site açılıyor. gizli değil yazılanlar. benim için çok can sıkıcı bir durum. haksızlık bu.
bu sözlükte herkes yazabilecek demiştik, homofobik olmayan herkes. öteki olmaktan şikayetçiyken burada heteroseksüelleri öteki kılmak doğru olmaz.
yazarlık hayatına önce heteroseksüel olarak başlayıp daha sonra biseksüel olduğunu fark edecek, ondan sonra tamam tamam ben eşcinselmiş deyip en sonunda aaaaaayyhhhh sözlük bana koca bul allahsız diyerek yazarlık hayatına devam edecek olan yazarlardır. ya da birimizden birimizin fag hag idir. o kızcağızlar da bir noktadan sonra kayışları kopartıp kadın bedenine sıkışmış gayler olduklarını iddia ediyorlar zaten. *
sözlüğün ne kadar da renkli olduğunun göstergesidir. eksik olmasınlar hatta çoğalsınlar.
sözlüğe ivme katabilirlikleri olan kişilerdir. sonuçta kimse kimseyi kategorize etmiyorsa, sen şusun yazma, sen busun gelme demedikçe sorun olmayacaktır.
gizli heteroseksüel olmadıkları için dürüst ve cesur kabul edilmeleri gerekir. yoksa şiddete maruz kalma ihtimalleri doğabilir.
heteroseksüel erkeklerden hoşlanan geyler için bulunmaz fırsat olabilecek yazarlardır, tabi dediğim gibi bulabilirlerse.
bence hiç bir problem yoktur. bizler yıllardır cinsel yönelimle ilgili saygı ve hoşgörü bekliyoruz. kişiyi cinsel yönelimine göre yargılamayın diyoruz. fakat şu an böyle bir başlık altında olmalı mı? olmamalı mı? gibi bir konuyu konuşuyoruz. herkes olmalı kesinlikle... bize saygı duyan, bizi anlayan, anlamaya çalışan, kucak açan herkes olmalı. bırakın insanlar bizi tanısın. bizim öcü olmadığımızı ne kadar zeki, sağlıklı düşünen ne kadar sevgi dolu insanlar olduğumuzu görsünler. hayatımızın s*kişmekten ibaret olmadığını anlasınlar. yazdıklarımızı okuyup hayata bakışımızı görüp, homofobinin ne kadar gereksiz bir düşünce olduğunu anlasınlar.
muhtemelen fulll aaaadırlar.
başka sözlüklerde şu vardı;

başlık: xyzxyzxyz sözlükte eşcinsel yazarların olması

entry: evet vardırlar, tercih meselesi saygı duymak gerek. hem yazdıkları entrylerle, açtıkları başlıklarla renk katıyorlar buraya, ilginç yaklaşımları var. hatta bir kaçını takip ediyorum.

evet bende diyorum ki cidden açtıkları başlıklar ilginç oluyor ve renk katıyorlar sözlüğe. hem ilgi alanları farklı oluyor, futbol, f1, arabalar, karşı cinse olan duyguları, bi böyle artist artist hareketler falan. hoşuma gidiyor. auraları farklıydı hem onların. hep yazsınlar bence, heteroseksüellerin cinsel tercihlerine saygı duyuyorum.
ne ilginç. aynı fikirdeyim. ayı sözlük adı verilen eşcinsel hayatın bir ayağını oluşturan bir topluluğun adıyla anılan sözlükte neden heteroseksüel yazar var. neden bizim yazdıklarımızı oylayabiliyorlar. neden nasıl ve ne şekilde anlıyorlar? ne anlıyorlar. mesela beni çeken şey bir erkeğin kıllı göğsü diye yazdığım da nasıl anlıyorlar. ne anlıyorlar ki. ne hakla beğenmiyorlar. bu sözlük bizim kendimizi ifade etme platformumuz değil midir. yüksek ihtimalle anlarmış gibi görünüyorlar. ben heteroseksüel bir erkeğin bir kadının neresini neden nasıl beğendiğini anlayamıyorum. o derece garip geliyor bana. kılsız ve yumuşak göğüsler mi? karides kokulu cinsel organları mı * bak anlamıyorum işte. yorumlarım da sert oluyor elbette. ama burası ayı sözlük. kılsız yumuşak meme seven heteroseksüel erkek sözlük değil.
ne kadar güzel, olması gerekendir dediğim, yıllar yılı biz niye kabul edilmiyoruz diğye çığır çığır çığırırken, heteroseksüel kişilerin de aramızda olması kendimizi ifadede çok faydalı. sen ben yok biz varız demek ve karşılıklı birbirimizin hissiyatını anlamamız için olması gerekendir. sözlük küçük bir adım ama her çığ bir kar topu ile başlar.