ben şarkımı söylerkenşebnem ferah şarkısı, "içine girdiğin küçük kaygan deliğin..." diye ilginç sözlere de sahip.
şebnem ferah'ın en güçlü şarkılarından biridir. niyeyse pek çok insan şarkının güzelliğinden ziyade şu delik kısmına odaklanır.
ilgili delik ebru gündeş'indir. sevgilisi süha yavuz şebnem ferah'ı terk ettikten sonra bu şarkı ve bu albümdeki birçok şarkı bu terk ediliş üzerine şebnem ferah tarafından yazılmıştır.

şebnem ferah'ın dördüncü albümü olan kelimeler yetse de yer alan çok iyi bir şarkıdır. şarkı siyah-beyaz bir klip ile taclandirilmistir. o dönemde sözlerde yer alan malum kelimeler için gazeteler de "kırmızı noktalı şarkı" gibi başlıklar altında haberleri yapılmıştır. yapılan abesle iştigal olmuştur tabi ki.
şebnem ferah'ın, aldatılmasının üzerine yazdığı en sert parçalarından biri. bu şarkıyı biri bana yazsa herhalde utançtan ölürdüm, vicdanım sızlardı. içine girdiğin küçük kaygan deliği, yeni ve büyük bir dünya mı sandın, diye soruyor şebnem. aldattın da eline ne geçti diyor, başka biriyle seks yapmak senin ufkunu mu açtı, sana yeni bir dünya mı kazandırdı diyor yani. alt tarafı bir delik işte, cinselliğe aşırı önem atfedenlere yazılmış bir söz diyebiliriz.

yalnız, adam bir delik uğruna koskoca bir dünyadan vazgeçmiş gerçekten, şebnem gibi büyük bir dünyadan... acıyorum şu, ruhu ve gönlü yüce insanları bırakıp her şeyi seksten ibaret görenlere. onların dünyası da bu. senin hayatına varlığıyla bir şeyler katanı bırakıp başkasıyla seks yapınca yeni bir dünya elde etmiyorsun ki.

şurası da çok acı, nefretle biten her ilişkiden sonra bu oluyor demek ki:
"bir yanım seni hâlâ düşünüyor, bir yanım sana fena kızgın".