big eyes

baş rollerinde christoph waltz ve amy adams'ın paylaştığı 2014 yapımı tim burton filmi.

gerçek hikayeden uyarlanan film, 1950'li yıllarda karısının çizdiği big eyes tablolarını kendi çizmiş gibi gösteren walter keane'in karısı margaret keane ile güç savaşını anlatmakta. tablolar ünlendikçe eşinin kendisini gölgede bırakmasından ve eserlerinin gururunu taşıyamamaktan rahatsız olan margaret keane'in gerçek hikayesini anlatmakta.

lana del rey film için iki şarkı yapmış. açıkçası ben pek başarılı bulmadım.

chritoph waltz'un performansına hayran kaldım. canlandırdığı karakter bu kadar mide bulandırıcı mıydı bilmiyorum ama bu adam bu işi gerçekten başarmış.

film pek tim burton'ın alıştığımız tarzında değil ama genel anlamda başarılı.

bu gerçek margaret keane ve walter keane:burada margaret keane kendisini canlandıran aktris amy adams ve tablolarından birisiyle:filmin fragmanı:

tim burton imzalı gerçek bir hikayeye dayanan film. yıllar önce yaptığı büyük gözlü çocuk tablolarıyla ünlünen ünlü ressam margaret keane'nin hayatını odak merkezine alan big eyes, aynı zamanda 20.yüzyıl dünyasında kadınların birey olabilme savaşını da gözler önüne seriyor. birey olmak bile imkansızken bir kadın nasıl sanatçı olabilir sorunsalı üzerine kurulan filmin diğer özelliği yönetmenin big fish filmine benzetilmesi. şimdilik bu kadar spoiler yeter.