bilgi işlem

şirketlerde kısaca network ve bilgisayar donanımlarından sorumlu bölümdür,bu bölümde çalışan sempatik bir insan hiç görmedim hepsi itici,kasıntı bir iş yaptırmak için kırk takla atarsınız.çok şey bilmelerine rağmen hiçbir bölüm tarafından saygı görmezler fakat bir okadar da değerlidirler.birine sorsanız bu bilgi işlemci ne yapar diye "aman ne yapcak beya gün boyu kıçını yaypıyor iki tuşa basıyor para alıyor" madem öyleyse "bilgisayarın bozulunca sen yap çağırma adamı"dendiğinde de "ııı şeyyy" konuşmayın arkalarından dimi allahtan bilgisayara hakimim de hiç işim düşmez.
efendim bilgisayar bilgisi ofisteki resepsiyonist kızdan hallice olan olan tiplerdir. bir şey sorarsınız, bir fişi takılı mı diye cevap vermedikleri kalır. önerdiği her şeyi yaptığınızı söylediğinizde de ben bir bakayım deyip 3-5 saat içinde çözerler probleminizi.

bir keresinde başka bir şirkette bilgi işlemde çalışan bir çocukla çıkan arkadaşım vardı. işten dert yanarken egzelde kaybolduğumu belirttim. kontrol fe yap dedi bana. kafasına kül tablası fırlatmak istedim.
kıçlarını kaldırıp gelmezler telefondan bıdı bıdı bık bık nasıl sorunu çözeceğinizi söylerler.içinden çıkamadıkları durumlarda ise bahaneleri hazırdır.

(bkz: kullanıcı hatası)