bilkent üniversitesi

türkiye'nin ilk vakıf üniversitesidir. turgut özal ve ihsan doğramacı ikilisinin ürünüdür. merkez kampüs, doğu kampüs ve sahne sanatlarının olduğu 3 ana kampüsten oluşur. bünyesinde bir hayli iyi akademik personel barındırır. velhasıl yine de ticarethanedir. dünyanın en kötü yemeklerine çılgınca para öderseniz(ya da benim zamanımda öyleydi). yurtların olduğu kısımda dalga geçer gibi fabrika ve tepe mobilya'nın üretimhanesi vardır. kütüphanesi ve spor salonu türkiye'nin en iyilerinden biridir(en iyisi de olabilir). uyduruk bölümlerin yığıldıgı doğu kampüsle merkez kampüs arasında farkı gözle bile farkedersiniz. iktisadi idari bilimler, fen fakültesi, mühendislik, hukuk gibi bölümlerde parayla okuyan öğrenciler bile iyi puanlar alarak gelmiştir. zaten burslu öğrenciler türkiye derecesine yakın puanlar alamazlarsa burslu kazanma şansları yoktur. lakin puanı özellikle düşük tutulan bölümler vardır(anladınız siz onu). bilkent üniversitesi iyi bir üniversitedir. bana birçok kapıyı açmış, iyi ingilizce öğrenmeme olanak sağlamış ama duygusal olarak bende hiçbir iz bırakmamıştır.
okulum diye söylemiyorum iyi okuldur
başkent üniversitesi öğrencisi olarak kendilerini hiç sevemedim. hep onların çakması olarak kaldık
öğrencisini zorlamayı seven üniversitedir. hazırlığı 1 senede, bölümü 4 senede bitirememenin en normal olduğu üniversitedir. öğrencisini sürekli olarak çalışmaya, araştırma yapıp kendisini geliştirmeye teşvik eden bir üniversitedir. üniversitedir de üniversitedir! hayırlısıyla son dönemleri oynamaktayız kendisiyle... *
en son 2001 yılında gördüğüm üniversite. o dönem mozart cafe şahaneydi ve kampüs içinde rahatlıkla servis olayına takılmadan otostop yapılabiliyordu bir de sesli kütüphanesi efsanedir. 14 yıl içinde neler değişti bilmiyorum tabi.
1.5 ay falan oldu başlayalı ama beni ay bunaldım kafalarına sokmayı başarabilen üniversitedir.* zirilyon tane öğrencisi olmasına rağmen boştur, sıkıcıdır.* buna rağmen kütüphanesi iyidir, ismi vardır.
uğruna 20 yaşında sınava tekrardan hazırlandığım ilim, irfan yuvası.
okulum diye söylemiyorum iyi okuldur