but kısa film yarışması

transfobik nefret cinayetlerine dikkat çekmek için düzenlenen kısa film yarışmasının çağrısı istanbul lgbtt dayanışma derneği tarafından yapılmış.

detaylar ;

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=14851

(bkz: nefret cinayeti mağduru trans bireyleri anma günü)
trans x turkey tarafından düzenlenen yarışmanın galası ve ödül töreni 20 kasım 2013 saat 18:00 de gerçekleşecek.

https://www.facebook.com/events/1417523898478878/
20 kasım günü nefret suçu mağduru trans bireyleri anmak için galatasaray önünde ve sonrasında but film festivali galasında olacağız...
tophane'deki depo adlı etkinlik merkezinde düzenleniyor. etkinliğe göre esmeray bir performans ile gecede yer alacak.
minik bir zirve ile katıldığımız ödül töreniyle son buldu. ben, missstiffany, silverface, stonewall ve wagaman buluşup katıldık. iyi ki de katılmışız. boysan yakar, ayta sözeri, didem soylu ve esmeray ile uzun uzun sohbet etme imkanı yakaladık. birbirinden iyi mesajlar içeren kısa filmleri izleme şansımız oldu. rahmetli ali arıkan'ı ve nefret cinayetlerine kurban giden trans bireyleri andık. kokteyl de gayet başarılıydı. esmeray da 20 dk lık bir tek kişilik performans sergiledi ve çok güzel mesajlar verdi. organizasyonla ilgili olarak sadece kendim fikrim şudur ki gecede birinci ve üçüncü seçilen filmlerden çok daha iyi filmlerin başvurmuş olduğu kanaatindeyim. yani birinci olan film sadece ülkedeki cinayetlerin sayısal bilgilerini veren slayt gösterisinden farklı değildi. son olarak müzik atölyesinin müzik ziyafetini izleyemedik ve ayrılmak zorunda kaldık. bu yarışmada emeği geçen herkesin ellerine sağlık dileklerimi iletiyorum. gecede her şey çok güzel her cümle çok anlamlıydı.
ilk üç kısa film;

1. " isimsiz" - ömer tevfik erten
2. " viyol" - hazal karaer (bence muazzam başarılıydı)
3. " yersiz" - bünyamin musullu

trans x turkey özel ödülü; (bkz: kanama)
katılan tüm filmler trans x turkey sitesinden izlenebilecek denmişti ama malesef bulamadım.
katılan tüm filmlerin işitme ve görme engellilerin izleyebileceği şekilde yayınlanmasını dilerim. engelli(bu söze karşıyım aslında ama) insanlar da rengarenktir.
katılan kısa filmler trans x turkey in youtube hesabından paylaşılmış.
tekrar düzenlense ne kadar iyi olurdu dediğim yarışma. o kısa filmleri izlemek cidden keyifliydi.