buzluktaki dondurma kabından çıkanlar

müthiş bir hayal kırıklığına yol açan gıdalardır. başlıca örnekleri dolma, sarma, tereyağı *, dondurulmuş vişne *
salçadır, dolabın alt rafından değil, şakaymış gibi derin dondurucu kısmından çıkınca; anaaaa vişneli dondurma adasfsf lan ama bu algida kahramanmaraş kabı yüzünüze şrank diye çarpıverir.
bunu yapan olsa olsa ya ananızdır ya karınızdır. şayet ananızsa dondurma kabından köfte -bilhassa kadınbudu köfte çıkması kaçınılmaz. karınızsa deniz börülcesi, taze fasulye gibi daha vitaminli ama tatsız tuzsuz besinler koymuş olmalıdır.
annenin ilgili karikatürdeki düşünce tarzıyla yapmış olduğu eylem sonucu ortaya çıkacak manzaraların sebebidir. bu olaydaki kilit cümle "hayır atılmaz bu işe yarar sonuçta"dır.

http://galeri.uludagsozluk.com/6/anneler...
o dondurma kabının içinden bir ben çıkmam heralde. annecağzım bulduğunu atıyor. patlıcan, közlenmiş biber, haşlanmış bakliyat, hatta küçük poşetler içinde rendelenmiş sarımsak *.sığacağımı düşünse beni falan atıp koyacak.
yaz aylarında eriyen vücudu yeniden soğutmak adına heyecanla açılan ama yine mi bamya, yine mi brokoli, yine mi mevsimsiz gıda diye çemkirilecek ürünlerdir. ama öğrenci eviyse içinden ucuza getirilmiş ama buzlukta olmasına rağmen son kullanma tarihi geçirilmiş dondurma çıkması muhtemeldir.
dondurma kabı çeşit sebzelere ev sahipliği yapar. herşeyi mevsiminde yemeli.

(bkz: bamya)
yalnız yaşıyorsanız ve dondurma kabı biriktirme alışkanlığınız yoksa dondurma