cc

carbon copy, makbuz vs aynı belgenin çoklu nüshalarını tek seferde oluşturmak için kullanılan karbon kağıdı ve bu kopyalama işlemi..

günümüz bilgisayar çağında artık her bakkalda bir tablet her çakkalda bir akıllı cihaz bulunması bu karbon kağıtlarını bir nebze unuttursa da iletişim aracı olarak kullanılan elektronik gönderiler (bkz: email) için de vazgeçilmez bir politika sunmakta,hali hazırda sağlıklı insan psikolojisi ile düşünüldüğünde gönderilen iletinin çoklu alıcılara ulaştırılması amaçlanırken, dikenli yolları arşınalyan beyaz yakalılar için, talep edilen emrin muhatabı ile birlikte üstlerine de gönderilmesi ile muhatabın bir kıskaç altına alındığını belirtir..

cnm sen bizimlen ilgilenmiyon, ama müdürün de her haltını görüyor *

saygılarımla
ayrıca gizli kapaklı kontroller için uyarlanmış bcc blind carbon copy çoklaması da vardır ki, sizin yazışmalarınızın istemeden kimlere kimlere gittiğini bilmeden bol kepçeden sallarsınız..

hacim ölçüsü olarak olarak kullanılan cc, cubic centimeter kelimelerinin kısaltılmasıdır. bu ise santimetre küp demektir. cc mililitreye eşdeğer bir hacim birimidir.
benim için mükemmel bir göt ölçüsü hatta ölçütü...
bir diğer ofis içi gerilim kaynağı olarak (bkz: okundu raporu)
mmofps, mmorpg, moba vb. oyunlarda toplu çatışmalar esnasında bir yetenekle - örneğin push, knock back, pull, transform, stun, taunt - çatışmada karşı takımda bulunanlardan sayısı fark etmeksizin kişiyi bir süreliğine devre dışı bırakmaktır. açılımı "crowd control" kalabalığı kontrol anlamına gelir. moba oyunlarında her takımda bol cc'li 1-2 karakterin olması şarttır.