çıplaklar kampında karpuz tezgahı açmak

çıplaklar kampında yan gelip yatmak yerine, "hem sikim taşşağım bronzlaşsın, hemde üç beş kuruş kazanıp evimin nafakasını çıkarayım" mantığıyla sermayeyi 1 kamyon karpuza yatırmak. genelde adanalı girişimcilerin yeltendiği ticari aktivite..
karpuzsever'in sevinçten çılgına dönmesini sağlayabilecek olay. *
karpuzsever'in muhtemelen okumadığı başlık.. biz adama yeni projeler, imkanlar, iş sahaları açalım, o karpuzu devirip yatsın..
ama olmaz ki.. biraz çaba, biraz gayret canım.. her şeyide devletten beklemeyelim.. sonra da niye kalkınamıyoruz, bizde sanayi niye yok falan... geçiniz efendim, geçiniz...
muhtemelen karpuz sever bir arkadaşımızın açacağı tezgahtır. ama akıllarda soru işareti oluşturan şey ise, karpuz denilen şeyin meyve olanı mı, yoksa diğer edepsizce olanından mı açılacaktır tezgah bilinmez. gelin, görün isteriz.

pazarlama teknikleri 1: her ihtimale karşı, ikisinin de delikleri açılacaktır. siz uğraşmayın, biz sizin için deleriz, açarız. müşteri memnuniyeti her şeyin başında gelir.
pazarlama teknikleri 2: ayrıca hepsi tazedir. daha yeni tarladan toplanmıştır, el deymeden hazırlanıyordur, en ufak bir büyültme, hormonlama takviyesi yapılmamıştır.
pazarlama teknikleri 3: bir kısmı ispanya'dan ithal olarak getirilmiştir. * bir kısmı ise adana'dan getirilmiştir. *
pazarlama teknikleri 4: 3 posta karpuz alana, hediyesini almak için gece 12den sonra şu adrese bekliyoruz...
pazarlama teknikleri 5: "abicim bu koliyle gelirken deforme olmuş" "abicim bu bayatlamış, işlevini yitirmiş, folloşlaşmış" "benimkinin deliği yok" tarzı şikayetlerinizden müessesemiz sorumlu değildir. eğer açacak istiyorsanız 6. maddeye bekleriz. satılan mal geri alınmaz, yenisi verilmez. "abi taksit taksit ödesem?" "bugün alsam, parasını yarına versem?" tarzı para mevzuları ise hiç sorun değildir, biz ilk size kafasından başlayarak yollarız taksit taksit. sonra siz evde birleştirirsiniz ikea garantisiyle.
pazarlaman teknikleri 6: özel kampanyalarımız da vardır. "kurban bayramında topluca karpuza girebilirsiniz" "sevgililer gününe özel lale"* "evlilik yıldönümüne özel patlıcan" dipnot : eğer hemen şimdi ararsanız yanında bu açacağı da veriyoruz."...