çok fav alacağını düşündüğünüz entryinin hiç fav almaması

bir entry yazıyorsun ve diyorsun kendine ''bu entry en az üç fav alacak.'' ama bakıyorsun. entryin unutulup gitmiş. acayip bozuluyorsun.
entry ve fav cümle içinde ne kadar da itici duruyor. umarım konuşma dilinizde de böyle entry , fav gibi kelimeler kullanmıyorsunuzdur.
* entryim fav almadı falan yani.
istatistiklerine baktım da en çok favorilere eklenen entryn aynı zamanda en çok eksilenen entrydir. bunu sen düşün bakalım neden?

bi insan yemek yaparken tuzu kaçırdığında nasıl başkası tadarken tuzlu olduğunu tatma duyusuyla anlıyorsa aynı şey 6. hissimiz için de geçerli.bunu özellikle sanatçıların eserlerinde farkedersin. gerek bir şairin şiirinde, gerek bir yazarın romanında, gerek bir tiyatrocunun sahnesinde, gerek bir şarkıcının sözlerinde, gerekse de bir oyuncunun repliğinde. anlıyorsun, hissediyorsun, bu adamların bu işi yaparken hangi evrelerden geçtiğini, o sözleri yazarken ne hissettiğini, hissetmediğini. raskolnikovu oynayan bir oyuncu tefeci karıyı öldürdü diye gece vicdan azabı çekmiyorsa o adam o kahramanı canlandıramamış demektir.

entry yazarken de hani bir şeye yelteniyorsunuz olmuyor ya, işte onu yapmayın gerçekten çok sırıtıyor. kaygınız favori toplamak olmasın. güldürebiliyorsan amenna. güldüremiyorsan da başka şeyler dene. bilgilendirici entryler yaz. böyle de faydan dokunur bize emin ol.

ben öyle insanların düşüncesine müdahale etmeyi seven biri değilim ama kardeş bi sözlük zevkimiz var ara sıra göz gezdiriyoruz, ondan da bu tarz başlıklar açarak soğutma be. git twitter hesabında facabook'unda istediğin şekilde paylaşım yap ama burda yazarken enter'a basmadan bi kaç sefer kafanda tart.

bir insan fava niye ekler onu da söyleyeyim, -artı, eksi desen hadi neyse- çok gerekli bir bilgi yazarsın, çok eğlenceli bir entry girersin, o adam onu profilinde saklar. lazım olduğu zaman açıp bakar. bu fav hornetteki fav değil yani, fena değilmiş fava ekliyeyim desin. gerçi gönlün olsun diye fava ekleyenler var onları saymıyorum. bilmem anlatabildim mi?
muhtemelen samimi düşüncelerinizi paylaşmaktan ziyade girdileriniz favoriye alınsın da beğenilme arzunuz karşılık bulsun niyetiyle girdiğiniz için zoraki bir kategoriye düşmüş içerikler olduğunu düşündüğüm durumdur.