dame de sion lisesi'nden pınar selek için video

mısır çarşısında olan patlamanın pınar selek üzerine yıkılması ve yaptığı çalışmalar, kurduğu atölyeler hiçe sayılması ve hukuksuzluğun gözle görülür olması sonucunda mezun olduğu liseden öğrenciler 3 dakikalık bir video hazırlamışlar ve özgürleşmekten bahsetmişlerdir.

--- spoiler--- insanların eserlerinin ve düşüncelerinin yargılanmadan, sansüre uğramadan özgürce dolaşabilmesi ve herhangi bir dili, dini aşağılamayan, şiddet ve nefret söylemi barındırmayan her türlü çalışmanın özgürce yapılması temel haklardan biridir.
“bu nedenlerden dolayı, pınar selek için mücadele etmenin, bu uğurda çalışmış tüm insanlar için mücadele etmek olduğunu biliyorum.
“bu insanların özgürce ve eşitlik içinde yaşaması için susmuyorum. düşüncelerimi özgürce savunmak istiyorum. siyasal varlığım, egemenleri rahatsız ettiği için sürgünlerde ve hapishanelerde bir hayat sürmek istemiyorum. anti-militarist bir mücadele verip, militer suçlamalara maruz kalmak istemiyorum.--- spoiler ---

http://ayisozluk.com/lnk/ac4130
sözlük yazarlarının twitter ve facebook sayfalarında mutlaka paylaşmaları gereken bir video! hepimize özgürlük için bu mücadeleye destek vermek zorundayız. pınar selek'i yok etmek isteyen güç bir gün bize de uzanacak!
adaletsizliğin gözle görülür bir canlıyla tecelli ettiği ender olaylardandır pınar selek. nasıl da koca bir düzen onu ezmekte bu kadar aciz kaldı şaşıp kalıyordum/kalıyorum da bazen. video mu, tarifsiz üşümemi def edip bir an olsun omuzlarımdan sarıp aşağıya sarkmış bir battaniye gibi. gurur duymaya hakkım varsa şayet yine tarifi mümkün olmayan bir gurur duyuyorum.