defne cafe

alsancak, kıbrıs şehitleri caddesinde miko ve alavara'nın arasında kalan sessiz, sakin ve güzel mekan. genellikle lezbiyen ağırlıklı bir müşteri kitlesi var. ancak gayler de bir hayli tercih ediyor burayı. fiyat kalite dengesi bakımından yemekleri çok başarılı. özellikle makarnaları lezzetli oluyor. sadece sıcak içecek konusunda menüsünü biraz geliştirmesi gerekiyor.
mekan sahiplerinin soğuk oluşu bazen oraya gitmemi engelleyen tek sebep. güleryüzlü olmak o kadar da zor değil. yemekleri; özellikle makarnaları güzeldir. uzun, dar bir sokağın içinde olması sebebiyle dışarıda oturmak bazen zorlaşabiliyor.
geçtiğimiz günlerde oturup bir şeyler içerken, sevgilimin heyecanla bir şeyler anlatırken, gayriihtiyari bir şekilde masanın üstünde duran elimi yaklaşık on, onbeş saniye tutması sebebiyle uyarı aldığımız cafe..
bir zamanlar ergenliğin de verdiği heyecan ile kısa saçlı çalışanı (ya da sahibi bilemiyorum) ile konuşmak için çok uğraştığım fakat başaramadığım içimde hep ukte olarak kalmış izmir alsancak'ta bulunan makarnaları güzel olan mekandır.