django unchained

tarantino'nun inglorious bastards'ta kariyerine can kattığı christoph waltz'u yine baş köşeye oturttuğu filmi. jamie foxx da başrolde olunca beklentiyi yüksek tutuyorsunuz ama tek düze ilerleyen film giriş gelişme bölümlerini saymazsak sonuca bağlarken sıçızlamaya başlıyor. leonardo di caprio vasatın altında performans sergilemiş karakterini cilalayamamış. ha tarantino bokun hikayesini çevirse yine izlerim o poroblem değil amma velakin beklenti altında kalmış, yavan bi film hocam.
severim filmlerini tarantinonun. kill bill kaç kere seyrettim bilmiyorum artık. ama bu filmde sıkıldım arkadaş. afakanlar bastı. çok uzun de yahu bitmeyecek sandım. elbette her dakikada ekşın da beklemiyordum ama salaklara bağlanan filmlere de ayrıca kıl oluyorum
en sevdiğim yönetmen olması nedeniyle mi bilmiyorum ama yine bayıldığım bir film.hatta bana göre tarantino'nun en iyi 3 filminden biri.benim en sevdiğim tarantino filmi kill bill'dir django'da da kill bill'e baya gönderme varmış gibi geldi bana; aksiyon sahnelerinde abartı kan kullanımı ve filmin sonuna doğru django intikamını alırken iki hizmetçi zenciye dışarı çıkmasını söyler ama intikam almak istediği stephen'a ''sen hariç stephen'' gibi bi' cümle kurar, buna benzer sahne kill bill'de de vardır; gelin yüzlerce korumayı öldürdükten sonra hayatta kalanların dışarı çıkması gerektiğini söyler ama intikam almak istediği sofie'ye ''sen hariç sofie'' diye bi cümle kurar. neyse işte bana göre konusu, konusunun işlenişi ve oyunculuklarıyla (özellikle christoph waltz) her şeyi ile çok iyi olan film.

leonardo di caprio'nun çok vasat bi performans sergilediğini düşünmüyorum. hatta django ve doktor schultz ile aralarında geçen bir konuşmada leonardo di caprio'nun canlandırdığı calvin karakteri sinirlenir ve masaya elini vurur eli kanamaya başlar. aslında orada leonardo di caprio'nun eli gerçekten kesilip kanamaya başlamış ama buna aldırış etmeden oynamaya devam etmiş. işte tarantino'da vaooov mükemmel, büyüleyici gibi sözler kullanmış leonardo'ya.

son olarak yine her filminde olduğu gibi çok güzel bir soundtrackta yapmıştır tarantino.


western ön yargılarınız varsa bile izleyin, eminim hoşunuza gidecek. waltz psikopatının yine mükemmel oyunculuğunu göreceksiniz, muhteşem soundtrackler dinleyeceksiniz. öyle bir manyak düşünün ki, western filmde rap müzik çalsın. işte, o manyak tarantino'dur. yalnız filmin afişi olağanüstü bir şekilde 3.10 to yuma filminden araktır kanaatimce, ya da afiş tasarımcısı aynı bu iki filmin.