ek iş

evden home ofis, part-time veya hafta sonları gibi türleri olan ek kazanç türü. genelde asıl işinden kazancı tatmin edici olmayan kişiler ek iş aramaya koyulur. internetten de bu yolla ciddi paralar kazanılabiliyor.
oldukça yorucu olabiliyor, çalıştığınız yer sizi daha çok 2.planda tutup canınızın çıkıp çıkmadığına dahi bakmaz. asıl işinize bile dahil edebiliyorsunuz işlerinizi. özellikle istanbul gibi bir yerde yaşıyorsanız nerdeyse şartlar bunu yapmaya mecbur bırakmaktadır. buna paralel bir şekilde de böyle büyük yerlerde ek iş bulmak kolay oluyor.
ademin asil isi dışında çoğu zaman maddi yetersizlik sebebiyle, ilk işinden kalan sürede tekrar çalışmaya başlama eylemidir.
bir aydır malum sebepten dolayı ek iş olarak bir barda çalışıyorum. oldukça yorucu oluyor, ise başlarken bu denli zor olacağını düşünmemiştim, ama günün onsekiz saatini çalışarak geçirmek oldukça zor oluyor. gece hayatı yada eğlence sektörü ne denilirse artık, bu alanda olan ademleri (patrondan, çiçekçiler kadar) memnun etmek imkansız.
ama arada inanılmaz ademler geliyor da gözleriniz bayram ediyor. onlar da olmasa hiç çekilir yeri yok yani.