ekonomik özgürlük

sugar daddy sahibi bir lgbtnin olmazsa olmazı.
kişinin kendi parasını kendisi kazanıp kendisi yeme durumu.
kişinin ekonomik olarak başkasına muhtaç olmama, para getiren bir iş yapma durumudur. para getiren bir iş diyorum çünkü örneğin ev kadınları belki toplamda dışarıda çalışan erkekten veya kadından daha fazla iş yapsalar da ekonomik olarak bir karşılık göremezler. doğal bir görev algısı ile yaparlar bu işi. bu da ekonomik anlamda başkasına bağımlı olmaktan pek de kurtaramaz birçok kadını. aynı işi başka evde yapsalar muhtemelen kendilerini idare edebilecek kadar parayı da kazanırlar. pek çok kadın için elzem bir durumdur. zira erkek tiranlığı kadınları ben olmasam aç kalırsınlar, kötü yola düşersinler ile kendilerine mecbur bırakmaktadır. bunu yapan birçoklarının -baba, abi, kardeş- kendi çayını yapmayı dahi "erkeklik" sorunu haline getirecek kadar asalak oldukları da bir gerçektir.
sadece kendinize bakmakla yükümlü bir birey iseniz kazanıp kazanıp ezeceginiz o paralar ile daha mutlu, huzurlu, rahat ve tatlı bir yaşam elde edeceğiniz statü kazanımdır.
artık ulaşmak istediğim statüdür. kendi kazandığın paranın harcanması, kendi hesabını kendim yapıp yine kendine hesap vermek vs. inanılmaz özgür bir duygu olsa gerek. çok paralar kazansak keşke*