enflasyon

fiyatlar genel düzeyindeki artışı, gereğinden fazla şişkinliği ifade eder.. 80li yıllarda türk miletinin belini bükmeye başlayıp 2000 li yıllara kadar önü alınamayan, adı dönem itibariyle canavar olan ekonomik kavram.. günümüzde %10 seviyelerinde seyri memnuniyet vericidir..
paranın değer kaybetmesi, değeri değişmeyen bir ürün için harcanan para miktarının artması anlamında bir şişkinliği ifade eder. sıfırların nereden geldiğini açıklayan durum, bazen enflasyon hesaplanırken küçük oyunlar oynanır seçilen ürünler değiştirilir yahut hesaplama öncesi bazı indirimlere gidilir. asıl sorun enflasyon değerinin maaş zammına tam olarak yansımamasından kaynaklanıyor yansımadığı içinde insanların alım gücü düşüyor. %10 yüksek bir değer fakat önceki dönemler düşünülerek kötünün iyisi denip razı olunan değerlerdir. *
refah düzeyimizde patlamalar ve huzur okyanuslarıyla sona eren akp döneminin, bundan sonraki ilk hükümete en büyük mirası!
hamdolsun!
ortaokul caglarimda gazetelerde boy boy resmi cikan yesil dinazorun yaninda bulunan dogal olarak o mahlukatin ismi sandigim kelime.
son 5 yılın en yüksek seviyesinde. 10,13
tabi bu açıklanan, gerisini siz düşünün. ekonomik krizin tam içindeyiz.
twitterda eskiden çok yapardım,attığım tweet sayısının artışı ile beraber (yani enflasyonu ile birlikte) beğeni sayım bir anda düşerdi.

aynısını para için düşünün şimdi gençler,
modern iktisat teorisini baştan yazmada bugün dkkdkf