entelköy efeköy e karşı

2011 ankara film festivali en iyi film, en iyi yönetmen, onat kutlar en iyi senaryo, umut veren yeni kadın oyuncu ödüllerini almış yüksel aksu filmi. yüksel aksu'nun dondurmam gaymak'tan sonraki ikinci filmi diyebiliriz, arada çektiği belgesel ayrı kategoride.
ege'nin bir köyünde geçiyor olay, şehir hayatından bunalmış bir grup insan egeye doğa ile bir arada yaşamak için taşınıyor ve komün bir hayat kurmaya çalışıyor, tam bu sırada termik santral kurulma kararı ile eski köy ve yeni köy birbirine giriyor. eski köylüler, para gelecek iş imkanı vs sebeplerle termik santralı isterken yeni köylüler, saçmalamayın termik gelirse hepiniz ölürsünüz diyor. neyse, bunların bu çekişmesi eğlenceli öğelerle birlikte aktarılmış.
film sonrası söyleşide greenpeace insanları propaganda konuşmalarını yapmak yerine bizim yönetmenle söyleşmemize izin verseler daha iyi olacaktı gerçi.
küçük türkiyedir.
türkiye denilen ülkedeki zihinsel yarılmaların ve kamplaşmaların çok net biçimde ve kara mizahla betimlendiği trajikomik film eseridir.