eşcinsellerle dalga geçmek

toplum içinde parmakla göstermek gibisinden negatif ayrımcılık ya da sözle fiille rahatsız etmek gibi saldırı şeklinde vukubulan anlamsız duygu hezeyanı.

gelişmiş ülkelerde örneğin sokakta öpüşen iki erkek kimsenin dikkatini çekmeyip farkındalık yaratmayacak kadar olağan karşılanırken, az gelişmiş ya da gelişmemiş ülkelerde sokakta iki erkek sırf arkadaşça hislerle azıcık samimi olsa bile tüm gözler onlara kaymakta ve suratta manasız bir tebessüm oluşturmaktadır.

türkiye’de sırf eşcinsel olduğu için lgbt bireylerle daga geçme olgusu, aşırılıkta tur bindirme şeklinde homofobik homoseksüeller tarafından yayılmaktadır. bu kendiyle dalga geçmenin yanlış anlamlandırılmasıdır. örneğin bir ara full feminen yaşayan bireyler ara ara masculen görünüme geçiş yaşama sürecine girmekte ilk iş olarak eski fotoğraflarına bakarak “of eskiden ibne gibiymişim ya, makyaj kadınsı hareketler falan; şimdi süper erkeksiyim valla.” şeklinde geçmişi inkar modülünde hayata geçmektedir. feminen yada masculen görünümün alay konusu ya da dalga geçme aracı olmadığı nedense akıl edilememektedir. ilginç.