eski sevgili neden eskidir

bazen unutabilir insan. biz beraberken ne kadar mutluyduk. tutku, aşk, ten ve ruh uyumu, seks her şey vardı ve çok uyumluyduk neden ayrıldık ki diye düşünüyorsanız; benim acizanen tavsiyem biraz mesajlaşın. iki üç mesajdan sonra anlarsınız neden eski olduğunu ve ikinci defa çıkarırsınız hayatınızdan :)
nedeni zamandır.

eski sevgilinin yeni sevgilisidir. hele de terkedildiysek, ulaşamayacağımız o "iyi zaman" hep onunla beraberdir. bunu düşünmek ağrıtır. zorlar. sık sık da yoklar, hala acı çekiyor musun diye...

sonra hayatta kalma güdüsü ağır basar. bize de bir "zaman" yaklaşır. zaman uzadıkça avutur, bak geçti bile diye. sıkı sıkı sarılır sana, istemesen de. sonra sen de istersin sarılsın diye. sevişirsin, bazen hızlı hızlı, koşa koşa, bazen de yavaş yavaş, içine çeke çeke. zaman olur yeni sevgili. aslında yeni değildir. değeri arada bir hatırlanan kadim sevgilidir.

sonra biri girer hayata. o zaman "zaman" kenarda bekler. onun da zamanı gelecek elbette. sırası geldiğinde önce geçen zamanın acısını çıkaracak. sonra zamanın tadını çıkartacak.

yalnızlığı seçenlerin, yalnız bırakılanların en büyük sevgilisi: "zaman"

(hiç kendimden beklemediğim türde bir girdi oldu. hadi bakalım.)