european equality gala

ilga-europe bu yıl ilk kez düzenleyeceği avrupa eşitlik galasını duyurdu. 24 haziran 2015 te brüksel'de düzenlenecek galaya yüzlerce siyasetçi, gazeteci, aktivist, sanatçı konuklar katılacak. yeme, içme, müzik, sohbet ve sunumlar gerçekleştirilecek. türkiye'den uygun görülen toplam 9 topluluktan biri olan ayı sözlük'ün de bu gecede yer alması isteniyor. konuyla ilgili minik bir sunum hazırlamaktayız. sonrasını ilga yetkililerine bırakacağız. sesimizi türkiye'ye çok iyi ve doğru şekilde duyuramasak da bu galada avrupa ülkelerinden katılan bir çok kişiye kendimizi anlatmaya, tanıtmaya çalışmak mutluluk verici. sosyal medya üzerinden de yazarlarımızdan destek bekliyoruz.

etkinlik tanıtımı bu adreste yapılmış;

http://www.ilga-europe.org/gala
yani, böylesi güzel bir müjdeye ne tepki verebilir ki bir ölümlü?

(bkz: aboooooow)
(bkz: mamma mia)
(bkz: yihhuuu)
(bkz: yaşasın)
sözlüğün hakkettiği bir davettir, göz ardı edilmiyormuşuz kimi iç mihrak ayı cemiyetlerine rağmen dedirtti... sevindirdi haliyle

edit : o iç mihrak derken türkiye'deki bir kısım sözlük dışındaki birilerini ima ettim, sözlükteki bir yazar veya yazarları değil.
bu gala taşaklı gala
chaserlı ayılı gala
korkuram men gelirem
grizzly de olsun gala
çeviri filan lazımsa yardımcı olabileceğim etkinlik.
tunatuan'ın çeviri desteği ile yazımızı ve fotoğraflarımızı ilga'ya ulaştırdık.

detayı da şu şekilde;

--- spoiler ---

merhaba,

ayı sözlük, ihtiyaç duyulduğu gözlemlenerek, lgbti bireylerin özgürce düşüncelerini paylaşabilmeleri için 2011 yılında kurulmuş olan katılımcı interaktif sözlüktür. homofobiye, transfobiye, nefret suçlarına karşı duran, yazarlarınca gündemi, terimleri ve konuları eleştiren, yorumlayan, tanımlayan yazılar yazıp bir bilgi arşivi oluşturmayı amaçlayan, genç lgbti bireylerin yalnız ve yanlış olmadıklarını topluma anlatmaya ve destek olmaya çalışan bir oluşumdur. türkiye'nin her bölgesinden toplam 1750 üyeye sahiptir. bu üyelerden 821'i sözlükte yazarlık yapmaktadır. kurulduğu günden bu güne birbirinden farklı 58 sosyal etkinlik düzenleyen topluluğumuz homofobinin ve transfobinin yüksek düzeyde olduğu ülkemizde üyelerini işfa etmeden sosyal sorumluluk buluşmaları düzenlemeyi ve sosyalleşmeyi amaç edinmiştir. bu etkinliklere; hayvan barınakları ziyaretleri, hak ve adalet ihlallerine karşı yürüyüşler, yazarlarla, yönetmenlerle, oyuncularla söyleşiler, fuar, festival katılımları, spor, müzik, film, belgesel etkinlikleri örnek gösterilebilir.
ilga'nın topluluğumuzu kabul etmesi bizleri çok mutlu etmiştir. birlikte güzel işler çıkaracağımıza hiç şüphemiz yoktur.
tüm ötekiler olarak özgür bir dünya için umudumuzu hiç bir zaman yitirmeyeceğiz.

iyi çalışmalar diliyoruz.

ayı sözlük
hello,

ayı sözlük is an interactive visual dictionary, which was established in 2011 to provide a platform to lgbti individuals to lead them to share their thoughts freely, after recognizing the need in this field. it is an entity that stands against homophobia, transphobia and hate crimes; in which the agenda, terms and issues have been criticized, interpreted and defined by its writers via their entries; that aims to create an information archive this way; and that attempts to explain to society that young lgbti individuals are not alone nor wrong and to support them. it has 1750 members from all over turkey, 821 of which are the writers in the dictionary. our community, which has organized various 58 social events so far since its establishment, aims to organize social responsibility meetings without exposing its members in our country where the homophobia and transphobia are high. these events include visits to animal shelters, marching against violations of rights and justice, interviews with authors, directors and actors, participations in trade fairs and festivals, as well as sport, music, movie and documentary activities.
we are so happy to be recognized by ilga. we have no doubt that we will engage in good works together.
we, as 'the others’, will never lose our hopes for a free world.

best regards.

ayı sözlük

--- spoiler ---


ayrıca gala için gönderdiğimiz fotoğraf kolajımız da şöyle;

turk temsilcilerin gidip umarim durumu acikliga kavusturacagini dusundugum yer.
twitterdan gördüğüm kadarıyla coşkuyla gerçekleşmiş. aşağıdaki görselde de avrupada ülkelere göre eşitlikler yüzdeleriyle birlikte verilmiş.

geceden minik bir video.

https://vimeo.com/133591404
inş erkek arkadaşımla katilirim