evin reisi

kadınlar da eve girmesine- ama evden çıkmamasına- rağmen oy çokluğuyla her zaman erkektir, erkek kalacaktır. eğer o dünyayı döndüren sperm erkekteyse ve bunu enjekte ettiği herkese soyadını da veriyorsa masaya yumruğunu vurma hakkı onundur. kadınsa ancak nikah memurunun uzattığı cüzdan sayesinde gizli aktif olarak hayatını sürdürecektir ve her seferinde o tencereyi masaya vurup sesini çıkarma hesapları yaparken şimdi bir de o tencereden dökülenleri kendi temizleyeceğini bilerek açık pasif olarak hayatını sürdürmeye mahkumdur. çünkü o, hayatta olduğu gibi evde de yardımcı oyuncudur.

(bkz: ev hanımı)
tamamen iç güdüsel olarak heteroseksüel çiftlerde erkekler bu görevi kendi kendilerine vermişlerdir. doğru mu? bence kesinlikle yanlış. çünkü kimsenin yönetilmeye ihtiyacı yok. kimse bir çobanın peşinden gidecek kadar koyun değil. ama durumun böyle gelişmesinin tek sebebi erkeklerin fizyolojik olarak güçlerini kadınlar üzerinde kullanmaları ve çalışma hayatında daha aktif görev almalarından kaynaklanmaktaydı. şimdi bilek gücüne dayanan işleri, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde geri planda kaldığına göre ve kadınlarda artık iş hayatında en az erkekler kadar boy gösterebildiğine göre bu durum değişmektedir.

daha hızlı değişmesinin tek yolu, kadınların daha fazla ekonomik özgürlüğünü ele almasındadır.

bir de şu "kocişim evimin direği" zihniyetli kadınlar acilen ilk intihar bombacısının eylem yapacağı uçağa binsinler. evet.