evlilik sözleşmesi

boşanma durumunda, evlenmeden önce edinilen malların tarafların kendisine ait olduğunu, evlilikten sonra edinilen malların ise karı kocaya eşit olarak paylaştırılması gerektiğini içeren sözleşme.
sonuna kadar desteklediğimdir. çok aşık olup, deliler gibi sevip de bilmemkaç yıl sonra mal uğruna hayvanlar gibi didişen insanları görünce evliliğe inancımı zaten kaybediyorum, bir de bir zamanlar birbirini sevmiş insanları boyle kapışırken görünce en iyisi baştan sınırları belirlemek.
tarafların haklarını korumak adına mantıklı bir uygulamadır.

tabi mal varlığı az olan veya hiç olmayan taraf bu sözleşmeyi hoş karşılamayabilir, hassas olmak gerekebilir.
kendini garantiye alma yöntemidir.o yüzden bak baştan diyolar kavga etmeyin ayrılmayın yoksa mallarınız fifty fifty gidicek.adamlar olayı çözmüş net.
mal paylaşım kavgasına girmemek için çiftlerin önceden önlem alması
kimsenin kimseye hakkı kalmaması adına modern çağımızın en büyük hukuk çözümüdür. evlilikten önce böyle sözleşmelerin imzalanması kanunen zorunlu hale getirilmelidir.
ilerde heralde tuvalete girmeden oncede anlasma imzalicaz "bu boku sicmayi kabul ediyorum, cok az tuvalet kagidi kullanicagimi arz ederim"
normalde hoş olmayan ancak günümüzdeki şartlar göz önüne alındığında yapılması gereken bir konu
öte taraftan yine de hoş değil
aslında bu sözleşme her iki taraf için de kötü bir şey değildir ama yine de sanki “boşanmak için evleniyoruz zaten, günün birinde olacak ve bunun altına imzamızı atalım” der gibi ve yine de itici geliyor bana.