fahriye evcen

yaprak dökümü ile meşhur olan aktris. aynı zamanda boğaziçi üniversitesi'nde tarih bölümü öğrencisidir. okulda normal bir öğrenci gibi ders notlarıyla, kahvesiyle sınıflar arasında koştururken görebilirsiniz. okula ilk geldiği yıl, editörlüğünü yaptığım bir dergide kendisiyle röportaj yapmak istemiştik. kendisi "ben bu okula sıradan bir öğrencilik hayatı yaşamak için geldim" diyerek teklifimizi kibarca reddetmişti.
evim sensin adlı filmdeki başrol oyuncusu kadın.
keşfedilmesi oya aydoğan sayesinde olan, almanya'da okurken tatile geldiği bir gün oya aydoğan'ın programına stüdyo izleyicileri arasındayken, kameranın dikkat ettiği ve sürekli çekmek suretiyle dikkatleri çeken program sonrası oya aydoğan'ın konuşalım biraz demesiyle ünlüler kervanına katılan oyuncu. yaprak dökümü ile çıktı sonrasında biri kötü (yalancı bahar) biri güzel ama kısa ömürlü (veda) iki dizide oynadıktan sonra çalıkuşunun yeniden çevriminde rol almış ve çok da başarılı olmuştur bu rolde bir ara özcan denizle ilişki yaşamış, hatta filmlerinde oynamıştır. bu sene boğaziçi üniversitesi tarih bölümünden mezun olacak.
bir oyuncu arkadaşım, dizi setini kabusa çevirdiğini söylemişti. efendim meyveli yoğurt istermiş kuliste, ama yoğurt öyle market yoğurdu olmayacakmış, katiyen yiyemezmiş, ev yapımı köy yapımı vs olacakmış, meyveler taze taze konacakmış içine vs vs. bulunduğu setleri kaprisleriyle canından bezdirdiği söylenen, günümüzde reklamlarda türkan şoray'a benzetilen (alakası bile yok), oya aydoğan'ın stüdyo programında izleyiciyken keşfedilen ve bu açıdan ünün nerden geleceğinin tamamen şans olduğunu kanıtlayan, şu an burak özçivitin aşna fişnası olan oyuncu.
koton markasının reklamlarında olduğundan daha güzel gözüken genç aktris