fermuarı açık unutup sokağa çıkmak

fermuarı çekerken fazlalıkları da unutursanız karşınızda polisi bile bırakabilirsiniz.
-indir o silahı!
başıma gelmiş çok talihsiz durumdur.

sahilde yürürken, hava çok sıcak geldi ve ceketimi çıkarıp yürümeye devam ettim. bu sırada da karşımdan bana doğru sıradan bir şekilde yürüyen bayan vardı.

gülümseyip yukarıdan aşağı bana baktı. içimden gerizekalı diye geçirdim. iyice yaklaştı, hala bana dik dik bakıyor. "ne bakıyorsun? ve gülüyorsun komik bir şey mi var?" diye tersledim. bayan sessizce demez mi "evet çok komik bir şey var, lütfen fermuarını çek.." dedi. resmen yerin dibine girdim. çaktırmadan fermuarımı çektim ve oradan uzaklaştım.
unutmuşluğum vardır. ama fermuarı açık birini gördüğümde uyarmam. hoş bir şeyse eğer manzaranın keyfini çıkarırım. bir de sigara ohh..
sünnetten sonraki büyüme gelişme aşamaları sırasında nedense yanımızda olmayan amcaların- bayram değil seyran değil mırıldanmaları eşliğinde- dünya gözüyle bizlerle gurur duymasını sağlayacak gelişme.
nefesini birkaç saniyeliğine tutarsın. sonra bir sağına bir soluna bakarsın ve kimsenin olup olmadığını kolladıktan sonra,tüm hızınla elini fermuara götürüp yukarı çekersin.sonrasında bir oh çekerek devam edebilirsin.