gay mısın sorusunu hakaret sayıp dava açmak

küpe argümanından yola çıkarak birini gay olarak tanımlamak ve küpeli elemanın da gay olmayı hakaret sayıp dava açması şeklinde tanım bulan iki değişkenli deli saçması.

tarsus ilçesi'nde eğitim-sen yönetim kurulu üyesi tayfun cengiz, top sakal bırakıp, küpe takınca kendisine 'gay olduğun için mi küpe takıyorsun?' diyen milli eğitim müdürü ahmet sefa demir laeyhine cumhuriyet savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuş. şimdi; küpeyi gay aksesuarı olarak tanımlamanın yobazlık kaysayısı zirve olup ne denli cahil bir söylem olduğu aşikar, ancak gaylığı gurur meselesi ve aşağılanma ifadesi olarak görüp dava açmak da bir o kadar cahilce. keşke savcılığa "bana gay dedi" değil de "görüntüme yönelik hakaret içeren beyanlarda bulundu" şeklinde şikayet etseymiş.

sonuçta gay olmak bir ezikleme hali, bir suç ya da bir insalık ayıbı değil bir cinsel durum ifadesi. aynı soru bana sorulsa küpeme dokunarak "he gayım n'olmuş sana mı sorcam yaprağm*" der geçiştiririm; çok net. davayla falan da uğraşmam.
gel de bunu türk halkının geri kafalı bireylerine anlat diye cevap vermek istediğim olay. offf, keşke isveç'te falan yaşasaydım diyor insan.