gülizar

başrollerinde farah zeynep abdullah, ömer berk cankat, ebru cündübeyoğlu, şerif sezer, berkay ateş paylaştıkları çağan ırmak imzalı bir dizi. farah zeynep abdullah şarkıcı olma hayalleri kuran yıllar önce babasının öldüğü söylenen, annesinin terk ettiği, sefil bir hayat içinde yakın arkadaşı fettah'la ünlü olma hayalleri kuran bir kız. bir gün onun aslında çok zengin abir adamın gayrimeşru bir kızı olduğunu adam ölüm döşeğinde itiraf edince o zengin şaşalı hayatın içine dalıyor ve tabi herkes bu durumdan nefret ediyor. böyle bir hikayesi var. farah zeynep abdullah oyunculuğu yardırırken, şarkıların müziklerini de müthiş seslendiriyor. zaten albüm teklifi de gelmiş. müziklerde ise çok sevdiğim müzisyen çiğdem erken imzası var. ufak tefek cinayetler ile birlikte başladğım bir dizi. her cumartesi yayınlanıyor.
farah zeynep abdullah için izlenir diye düşündüm gel gör ki bir türk dizisi eninde sonunda yeşilçam’a bağlıyor .
yıkın artık tüm kuralları , sonunu olay örgüsünü izleyenler tahmin edemesin .
piyasadaki dizilerin yüzde 99 unun final bölümünü bu sözlükteki herkes söyleyebilir.
çağan ırmak, bu dizide yeşilçam'dan yola çıktığını ama bunu oyuncularla ve yapımcılarla konuşarak modernize ettiklerini, yani yeşilçam temasını modern hayata adapte etmenin ilginç olabileceğini düşündüğünü söylemişti röportajında. yeşilçama bağlama izleniminin arka planında bu var.
dizi önümüzdeki hafta 10. bölümüyle ekran macerasını tamamlayacak
televizyonda onca saçmasapan mafya dizisi, savaş dizisi, kan gövdeyi götürsün dizisi süredursun, siz gülizar'ı bitirin, aferin size türk televizyonları, götümün televizyonları aferin...
ben de 1. bölümden beri izledim ama tipik türk dizisi işte. güzel başlar ama sonradan sarpa sarıp sıkıcılaşır. maalesef ömrü kısa oldu. farah zeynep çok sevdiğim oyunculardan biri, çağan ırmak sevdiğim yönetmenlerden ama ıhhh.