güneşten sıcak

96'nın aşmış müzikal değeri kadar aşmış klibine sahip tuğçe san şarkısı,sözlerde sibel alaş. o değide o senelerde neredeyse elektronik varmış ve hande yener kusura bakmasın şu durumda.

edit: akabine yakın da ayıradyo da hande çalması pek manidar oldu.
şarkının sözleri de şu şekildedir.

bu gece inadına güneş olup
gireceğim düşlerine
sabaha bile bile köle dönüp
söneceğim bedeninde

benden beni al uçur sen
gecene güneşten sıcak olurum

(bkz: tuğçe san)
1987 yapımı banu alkan, engin koç filmi. filmde banu alkan öldürülen kız kardeşinin intikamını almak için engin koçu kendine aşık eder ve filmin sonunda engin koçu öldürüp teknenin bayrak direğinde sallandırarak tekneyi kıyıya doğru sürer. fantastik filmler kategorisinde ilk sıraları zorlamaktadır film özellikle son sahnesinde teknede banu ve enginden başka kimsenin olmamasına rağmen banunun enginin cansız vücudunu bilmem kaç metre yükseklikteki direğe nasıl çıkarıp astığı halen çözülmemiş bir problemdir bende. 80'lerin kült disko şarkıları ve danslarıyla bezenmiş kült bir filmdir.

banu alkan'ın odtü psikolojiden yeni mezun olmuş bir kadını canlandırdığı 80'ler filmi. pek tabiki bikini, parmak ucunda yürüme, disco sahnesi ve saç savurma içerir. rastlarsanız izleyin...
banu alkan'in marmariste anasiyla tatil yapan kardesinin zengin cocugu psikopat engin tarafindan havuzda oldurulusunu ruyasinda goren psikolog abla rolunde arzi endam ettigi seksenler filmi. ''elimdeki tek ipucu sensin seni bulacagim yakisikli ve zengin engin'' cumlesi ile aklimda yer etmis' banunun zengin psikopat enginin ruh dunyasina her bir yana savurdugu sari saclari ve disko danslari ile el etmasi ile daha bir tatlanmis ve tadindan yenmez olmus uber yapit.

sevgisiz buyuyen zengin cocuk psikopat olur, ananin sozunu dinle gibi ahlaki mesaj kaygilari icerir bunu da borderline tecavuz tipi siddetleri gozumuze sokarak yapar bu yapinti.