güreş ve boksun olimpiyatlardan çıkarılması

ioc yetkililerinin 2020 olimpiyatlarında koymayı düşünmedikleri iki spor dalı. yetkililerin açıklamasına göre uzun süredir gündemde olan ve tartışılan bu iki spor dalı artık olimpiyatlarda yer almayacak. boks insan sağlığını tehlikeye attığı için çıkartılırken, güreşin kural değişiklikleri ve ilgi azalması nedeniyle çıkarıldığı bildirildi. türkiye'nin iki spor dalında da fena sayılmayacak bir performansı olduğu için haber, türkiye için şok etkisi yarattı...

edit: son dakika itirazları ve oylama neticesinde boks kalmış.
ikisini de spordan saymadığım için beni fazlasıyla memnun eden durum, tamamen karşındaki ezme dize getirme ve bunun için şiddete başvurma yönteminin olduğu sporları spordan saymam, boks da güreş de içinde şiddet barındıran sporlar, tamam kırkpınar güreşleri, seksi vücutlar, kıllı göbekler, kısbete sokulan eller ve daha bir çok tahrik edici unsur barındırıyor ve gözlere bayram ettiriyor olabilir neticede şiddet içerikli, sporun barışçıl doğasına zıt kavramlar, yerinde karardır.
boks iğrenç ve sapıkça bir şey onu anladık da, güreş antik olimpiyatların ana dallarından biriyken nasıl bir mantıkla çıkarılır. en homoerotik müsabaka nasıl silinir yahu? lgbt hareketi bu işe bir dur desin.
gecikmiş karardır. darısı tekvando ve türevi tüm spor adı altında insanların birbirini dövdüğü aktivitelerin başına.