hayatı bilmeyenin aşkından da hayır gelmez

az önce leyla ile mecnun u izlerken duyduğum, çok hoşuma giden cümle. doğruluk payını ancak hayatı bilmeyen, kendi hayatını yaşamaya bir türlü başlamamış, ne amacı ne yönü belli olan biriyle birlikte olursanız görebilirsiniz. kendi hayatı için hiçbir şey yapmadığı gibi aşkı için de hiçbir şey yapmaz..öyle bekler ancak.
çok doğru bir tespit. dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan, hayata bakışı; çevresindeki birkaç insandan yola çıkarak oluşmuş bir yüzeysellikten ibaret olan insandan ne hayır gelir. kendisine hayrı yok ki insana, insanlığa ne hayrı dokunacak. asalak gibi yaşamayı sever. bir sevgili!!! bulup onun sırtından geçinir. böyle bir hayatın kime ne faydası olabilir?
her insan,canlı doğada hayatta iyi yada kötü bir rol oynar.aslına bakılırsa kötü rol bile döngüye katkı sağladığından bu tez bence doğru bile sayılmaz.bastığı yolları bile aşındırmak gibi bir faydası vardır çünki.üretmeden tüketen hiçbir insanoğlu yoktur,ne yaptığının yada ne olduğunun hiçbir önemi olmaksızın.bahsettiğiniz gerçek aşk ise "onunla birlikteyken bir bütün olmak değil, o yokken; ?yarım kalabilmektir?.