heteroseksüelliğin tiksinti uyandırması

kendisinden başkasına saygı duymayan ve tahammül edemeyen hetero bireyler için geçerli olabilir. sözkonusu sadece heteroluk değil her alanda böyledir.
bazı homoseksüel bireylerin hiç de ilginç olmayan hissiyatı.

nasıl cinsel kimlikleri tam oturmamış heteroseksüel bireyler değişmesinden korktuğu cinsel yönelimini, diğer kimliklere saldırarak elde ettiği egosuyla (ki elde ettikleri ve kurtardıkları şeyin erkeklikleri veya kadınlıkları olduğumu zannederler) sağlamlaştırdığını sanıyorsa; lezbiyen-gey-biseksüel bireyler de heteroseksüellikten etkilenerek kimliğinin değişeceğinden korkar ve aynı şekilde heteroseksüelliği aşağılamaya başlar. sonuç olarak iki taraf da cinsel kimliğinin değiştirilemez kolu olan kendi cinsel yöneliminin doğru olduğunu* düşünür ve karşısındaki insanı öteki olarak görür.

farklılıkları kavrayan ve sevse de sevmese de onlara saygı duyan insanlarda bulunmayandır. çünkü onlar kimlik arayışı ve gelişimi sürecini atlatmış, benliklerine güvenen bireylerdir.

edit: farklıyı kabul etmeyen yönelim değil insandır. tarihte tahmininizden çok daha fazla homoseksüel yönelim baskın olan hatta kutsal sayılan, heteroseksüelliğin aşağılandığı uygarlık yaşamıştır. günümüz heteroseksist anlayışıyla ortak yönü, ikisi de saçma ve gaddarcadır. kişiliği zayıf ve özgüvensiz insanlar tarafından savunulur.