i give it a year

başrollerini rose byrne, rafe spall, anna faris ve ilah simon baker'ın paylaştığı 2013 yapımı ingiliz romantik komedisi.

evliliğin ilk yılını aşabilirsen devamı gelir deyişinden yola çıkarak kimse yeni evli josh & nat çiftinin evliliğin ilk yılını çıkartabileceğine inanmamaktadır, daha düğünde bile negatif sinyaller vermektedir çift. zamanla joshla nat aşklarının aslında o kadar da evlenmelik olmadığını; dahası evliliğin kendilerine göre olmadığının farkına varır, çiftin her hareketi bir diğerine batmaktadır. bunu itiraf edemeyecek kadar da ''düşünceli'' olan çiftin hikayesine bir adet de eski sevgili ve yeni seksi patron eklenir ki, olay artık çifte randevuya döner ve eğlenceli olaylar silsilesi başlar.

(şahsen) ingilizler'den komedi bakımında çok büyük beklentilerim olmasa da, oldukça eğlenceli bir film. evliliğin hafife alınmaması gerektiği, herkesin harcı olmadığı ve doğru kişiyi bulmazsanız işin epey sıkıntı verdiği mesajını net bir şekilde veriyor.

trailer -
--- spoiler---

her şeye atlayan danny'i saymazsak epey eğlenceli film. özellikle threesome sahnesi ve çiftin boşanma teklifi ayrı bir güzeldi. ha bir de,

i'm married to beyonce!

--- spoiler ---