idam cezası geri gelsin

idam geri gelmemeli. kesinlikle karşıyım buna.

her gün bu tür olaylar yaşanıyor. her gün cinayet oluyor. neden özgecan olayı patlak verdilten sonra hepsi teker teker yayınlanmaya başlandı? özgecandan önce neden bu kadar haber görüntülenmiyo veyahut insanların haberi olmuyordu ne kadar farkında da olsak.
özgecan olayı yayınlandı. insanlar çok büyük ses çıkarttı, kadınlar olsun erkekler olsun. hepsi bir ağzından tepki gösterdi, insanlar idam getirilmesini istedi ve bir sürü cinayet teker teker yayınlanmaya başlandı.
ya allah aşkına siz geçmişi nasıl unutup idam getirilmesini isteyebiliyosunuz? nasıl 70li 80li zamanları, o kadar haksız yere öldürülen insanları unutabiliyosunız? nasıl bu devlete güvenip bunu isteyebiliyosun bugün hayvanı kesip videosunu yayınlayan adam bile 200 lira verip davasını kapatmışlarken. video, kanıt olduğu halde katilleri cezalanmamışlarken sen bu insanlara güvenip bu kadar ciddi bir meseleyi, idamı istiyosun. tamam bu iğrenç şeyleri yapanlar ölümü hakediyor ama ülkeye idam yasası gelmesi çok farklı bir olay. sen bugün devlete karşısın, devletin başındaki adama karşısın ve idam diyosun. bugün tecavüzü bahane edip tecavüz suçundan idam getiricekler gün geçtikçe de farklı olayları patlak verip başka şeyleri de bahane edip idam edicekler. bu sefer devlete karşı olanları da, ses çıkaranı da asıcaklar. gün geçtikçe insanlar kısıtlanıcak ve bunun cezası tecavüzcüleri cezalandırmak adı altında başlayan idam olucak. bugün düşünce özgürlüğünde dahi sorun yaşıyorken biz sırf şahsi düşüncelerimiz yüzünden ölüme sürüklenicez. böyle bir sistem ile sömürülüyorken insanlar devlet yandaşı olmak zorunda kalıcak. "özgür" olamıcaz.
kusura bakmayın ama bu olaya sadece tecavüzden bakmayın. biraz görün. ileriyi düşünün. sakın yanlış anlamayın ben bu yapılanı, vahşeti savunmuyorum. kesinlikle bunu yapanlar en kötüsünü hakediyor. ama tecavüzcüler bahane edilicek.
bugün idam getirilmesi bizim zamanında verdiğimiz bütün canların geri gelmesi olucak. bu kadar konuşulan denizin ulaşın bugün denizler ulaşlar olarak geri dönmesi olucak. bu sadece siyasi açıdan da değil her açıdan. bu çok ciddi bir mesele. gözünüzü ve bilincinizi açın. lütfen.
özgecan aslan cinayeti sonrasında sosyal medyada bangır bangır çığrılan cümle. öldürmeden acı içinde yaşasınlar. hapishane şartlarında adam olsunlar.

geri gelmesin tabi ya, ay valla geri gelirse ilk bizi asar bunlar. hırsızlar, tecavüzcüler, katiller asılmaz.