internetin artık heyecanlandırmaması

uzun süredir dikkat ettiğim bir durum. 2005 civarı falan, eve interneti ilk kez getirdiğimiz zamanlar, internet explorer gibi yavaş bir tarayıcıdan internete giriyor olmama rağmen, google açıldığı zaman aşırı bir şekilde heyecanlanırdım ve google'a girecek birçok anahtar sözcük bulurdum. girdiğim sitelerde birçok içerik bulurdum. şimdi bakıyorum da, google'ı sadece dizide duyduğum bir göndermenin ne olduğunu bulmak için falan kullanıyorum. eskiden her iş için ayrı bir site vardı. digimon için, digimon forumu bulurdum mesela. ya da bir film için başka bir site. şimdi digimon'u da facebook'ta konuşuyorsun, filmleri de orada konuşuyorsun. girdiğimiz en fazla 10 tane site var. gerisine uğramıyoruz bile. internetteki içerikler çok saçma ve bayıyor. o kadar film, dizi, tarifler falan olmasına rağmen hiç heyecanlandırmıyor hiçbir şey. instagram'a giriyorsun, tuhaf tuhaf insanlar, dans falan ediyor. mal mal şeyler. gay hesapları takip ediyorsun, adam bildiğin reklam panosu. sürekli vücudunu, götünü başını sergiliyor. internetteki mim'ler eskiden güldürürdü. şimdi hepsi zorlama. insanlar salak salak şeylere gülüyor. ben küçüklükten beridir japonya'ya gitmek isterdim mesela. sonra neyse, olamayacağını anladım. youtube'da bir tane video gördüm, kıro adamın birisi sırf parası olduğu için japonya'ya gitmiş, her yeri gezmiş. o kadar japonca öğreniyorsun, japon kültürüyle ilgileniyorsun, hiçbir işe yaramıyor. yeni şeyler öğreniyorsun, hiçbir işe yaramıyor.
internet artık çoğunluğa hitap ediyor. internet artık senin komşuna, akrabalarına, arkadaşlarına hava atmak için. eskiden bir oyun paylaştığımda internette, "aa ne güzel olmuş" diyorlardı. şimdi eğer özgün ve emek verilmiş bir çalışma atarsan internete, inanılmaz bir şekilde dalga geçiyor ve küçük düşürüyorlar. internet, bencil ve karşıdakini umursamayan kişiler tarafından kullanılıyor. "aman çocuğum kötülük görmesin, üzülmesin hep mutlu olsun, hayattaki gerçekleri görmesin" diye diye büyütülüyorlar. daha sonra da işte okul saldırıları oluyor amerika'da falan.

alın okuyun:
https://nypost.com/2018/11/01/founder-of...
katıldığım tespit. youtube'da takip ettiğim bir kaç kanal var, bazen de sosyal medyaya göz atıyorum bu kadar. aklı fikri götünü başını açmakta olan gençler instagramın bokunu çıkartmış, insatgramda herkes küçük bir tanrı olmuş, herkesin burnu kaf dağında, herkes bir şeylerini sergilemek derdinde. gay uygulamalarında da bir bok yok, herkes yalancı ve sahtekar.