james blake

canını yediğim ingilteresinden çıkmış 1988li olan ve inanılmaz gelecek vaat eden londralı müzisyen.yaptığı türde downtempo ve experimental ve indie öğelere çok rastlanır. thom yorkeun solo projelerini seviyorsanız bir bakın derim.yer yer antony and the johnsonsa da benzettim ben.genco inanılmaz yetenekli ilerleyen yıllarda daha da duyacağımıza benziyor ismini ve bu sene de efes pilsen one love festival kapsamında türkiyeye gelecektir.

(overgrown)
(limit your love)
(retrograde)
onelove'da canlı dinleyerek kendisini 'olm niye bu kadar kısa sürdü, sabaha kadar devam etmeliydi' şeklinde kevbear ile hüzünlenmemize sebep olan müthiş yetenek.
yeni albümü playing robots into heaven'ı 8 eylülde çıkaracak. şimdiye kadar albümden iki şarkı duyduk. biri big hammer, diğeri ise loading...
yine epey deneysel takılacak belli ki. big hammer çok bana hitap etmese de loading'e bayıldım.
ki albümün en iyilerini önceden salmadığını bildiğim için albüm içinde çok daha iyi şarkıların olduğuna neredeyse eminim. yılı kapatmaya yakın son çeyrekte güzel bir albüm olacak, büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.

ingilizlerin en üstün ırk olduğuna delalettir.
canlılarında yüzü kızarır, şipil şipil terler. inanılmaz azdırıcıdır. sevgilisi jameela hanım da allah gibidir, ilik gibidir.yıllarca sadece ergen beyaz kızlara* hitap ettiğini düşünüp uzak durduğum arkadaşlarımın büyük baskısıyla ilk olarak say what you will şarkısına ısındığım sanatçı

*bunda itiraf etmem gerekirse isminin büyük payı var james blake tam bir genç kızların yüreğini hoplatan şarkıcı ismi üzgünüm kuralları ben koymuyorum

ay üstelik one love 2015’te canlı da görmüştüm ay bu ne be diip terketmiştim ama gerçekten genç kızlarımız çok çığırıyordu açmamıştı beni. metronomy ve hot chip için oradaydım ben, everything everything de festivalin bana kazandırdığı grup olmuştu.
öyle bi herif ki salı günü loading'in klibini yayınlayacağını söylemesine rağmen yayınlamamış ve bir açıklama dahi yapmamıştır.
terazi burcu erkeği işte.
(bkz:erkeği en sorunlu burç)
son uzunçaları "(bkz:playing robots into heaven)" ile (bkz:66. grammy ödülleri)nde 2 adaylık almış sanatçıdır.
best dance/electronic recording ve best dance/electronic music album dallarında yarışacak. umarım ki birini de kazanacak.
playing robots into heaven bu yılın en işlerindendi, benim şahsi listemde ikinci sırada. bir ödülü alabilmesi şahane olurdu. haydi hayali kocam james, göreyim seni! playing robots into heaven forever!
big hammer klibi efsanedir.

"we ah winner, it no matter wah!"

(bkz:içinde olmak istenen müzik klipleri)
(bkz:playing robots into heaven)

bugün hayatımın ingiliz erkeklerinin şarkı yayınlama günü herhalde. şubat tüm bereketiyle geldi.
önce burial'dan ep, şimdi de james blake'ten son yayınladığı kusursuz albümü "playing robots into heaven"ın endel focus soundscape haliyle re-release'i... bugün güzel fed edildik gerçekten, var olun saf kan ingilizler, kutsal ırk!

streaming platformlarına ve tiktok gibi müziği eğip büken mecralara karşı konuşma cesaretini göstermiş müzisyen. bu tür platformların insanlara müziğin bedava olduğunu düşündürdüğünden özellikle küçük sanatçıların hiçbir gelir elde edemeden müzik yapmaya çalışmasından bahsetmiş.

https://mixmag.net/read/james-blake-musi...

özellikle tiktok'ta bir hayli viral olmuş frank ocean cover'ından (godspeed) ikisi de tek cent alamamış ki bu inanılmaz gerçekten. aynı zamanda menajerlerinin ve plak şirketlerinin sanatçıları viral olmaya zorladığından bahsetmiş. buna florence welch de örnek gösterilebilir. kendisi açık açık "şirketim tiktokta canlı şarkı söylemem konusunda bana yalvarıyor" diyerek bir paylaşım yapmıştı tiktok'ta. ki florence welch kadar büyük bir isme bu dikte ediliyorsa kim bilir küçük sanatçılar nelere boyun eğiyordur?

aynı zamanda şarkıların "slowed, fast version"larının da kaliteyi mahvettiğini söylemiş. ki artık sanatçılar bile şarkılarını direkt "speed up version" olarak yayınlamaya başladılar. gerçekten çok garip bir geleceğe ilerliyoruz.