kadıköy rexx

kadıköyde bulunan eski sinemadır. özellikle buluşma noktası olduğu için çok bilinir. eski diye sevmeyenler var ama ben kadıköyün önemli ve ikonik yerlerinden biri olduğu için çok severim. ayrıca bugüne kadar gördüğüm en büyük sinema salonlarından birine sahiptir. öyle büyük ki en önde oturursanız filmden boyun felci geçirerek çıkıyorsunuz. çok büyük bir perdesi vardır.

kadıköy bahariye caddesinden içeri döndüğünüzde kadife sokağın girişindedir hemen. evet yıkık dökük ama en üst katta terasında sigara içmesi bile bana diğer cinemaximumlardan imaxlerden vs daha çok zevk veriyor. evet kadıköy rexxin bir ruhu var ve bu ruhu yaşamayı çok seviyorum.
filmekimi 2016 kapsamında izleyeceğim film aracılığıyla ilk kez gitme şansına erişeceğim yer. anadolu yakasında yaşayan bağımsız film meraklılıkarın en gözde sinema salonu. avrupa yakası'nda atlas sineması, beyoğlu sineması neyse anadolu yakası'nda rexx odur.
barlar sokağı'nda, çoğu zaman gittiğim wizard pub'ın çaprazında bulunan köklü sinema. sanat filmlerinin çoğunu oradan izlediğim için bende yeri ayrıdır.