kadına yönelik şiddete şiddetle cevap verilecek

esp sosyalist kadın meclisleri üyeleri artık kadına şiddet uygulandığında şiddetin uygulandığı yerde şiddet uygulayanları darp edeceklerini bildirmişler. hatta ilk darp girişimlerini de gerçekleştirmişler.

http://www.etha.com.tr/haber/2013/10/06/kadin/skmliler-siddet-uygulayan-erkegi-cezalandirdi/
yanlış önermedir. tokat yumruğu, yumruk tekmeyi, tekme bıçağı, bıçak silahı, silah tüfeği çağırır...
daha önce proje yazma kursunda bir kızın avrupa birliği projesi olarak yapmaya çalıştığı proje buydu, gülmekten ölmüştüm çok yaşasın ya
romantik bir öneri gibi görünsede işin felsefesi ortaçağ hukuk temeli olan kısastan başka birşey değildir.
sonuna kadar desteklediğim girişimdir. hatta bence işi daha ileriye götürüp kadınlar silahlanmalıdır* şok cihazı olur, göz yaşartıcı sprey olur, plastik mermi atan tabanca olur. türkiye sınırları içinde yaşayan bütün kadınlar acilen bunlardan edinmelidir.

çok yanlış, şiddet böyle kaka şöyle tutu argümanının arkasında duranlar, mevcut problem için ortaya çözüm atabiliyor olmalılar. ve maalesef o çözümlerden biri "devlet" değil. insanlar devletin -ya da o otorite her kim veya ne ise- görevini yapmadığı yerde insiyatif kullanıp kendi adaletini uygulamaya başlarlar. tüm bunlar "devlet" görevini yerine getirmediği için yaşanıyor zaten. hatta şu anki hükümetin, bu durumu tetiklediğini bile söyleyebiliriz. dolayısıyla yetkilileri göreve çağırmak çözümlerden biri değil. bence gayet iyi bir tepki.