kalbimdeki deniz

bu ara fena sardığım dizi. her cumartesi fox ekranlarında yayınlanıyor. kutsi ve özge özberk başrollerdeler. özge özberk varsa izlerim. filmdeki fikriye, hülya ve şebnem karakterleri var ki bayılıyorum yılanlıklarına.
ilk bölümünden beri keyifle takip ettiğim dizi. nasıl başlıyor nasıl bitiyor anlamıyorum bile. ayrıca başlarken konu çok yavan gelmişti, bunu devam ettirmek zor derken şu an bakıyorum da deniz'in eski kocası faslı benim için çoktan bitmiş. dizinin akına kaptırmışım kendimi. valla yerli merli demeyin başlamadıysanız başlayın izlemeye. karakterler felam çok iyi. sanki rol değil kendilerini oynuyorlar, o kadar karakterleri hazmederek kamera önüne geçmişler yani. deniz, fikriye ve hülya karakterleri acayip başarılı. gerçi özge özberk'i taaa çemberimde gül oya'dan bu zamana takip ederim, başarılı bir oyuncu.
hayata direnebilmek için hepimizin biraz madilik dersi alması gereken fikriye karakterini barındırması dışında neden izlediğime anlam veremesem de izlemekten kendimi alamadığım dizi. aynı akşam daha ilgi çekici bir dizi ekranlara gelirse tahtını sarsabilir.
aydan şener'in katılımıyla daha bir izlenesi olan dizi. fakat diğer dizilerde olduğu gibi sürekli şans ederi olayların ötelenmesi, geçiştirilmesi, rastlantılar, teğet geçmeler falan baydı.
sezon finalini yaptı. diyar ölecek mi? hülya kanser ile beraber bebeğini nasıl doğuracak? deniz ile mirat'ın aşkı ne olacak? falan filan. iyi tatiller. ekim gibi geri döner muhtemelen.
yeni sezonun başlamasıyla beraber özlediğim fikriye geri döndü. tam kopacakken tekrar izlemeye başladım.
türk dizilerinde ana karakterler pek ölmezdi, diyar ve serdem'i öldürdüler. töre cinayetlerine ve kadın cinayetlerine karşı yapılan son bölümüyle beğenimi kazandı.