kefil olmak

bir insanın aldığı borç ya da verdiği söz için taahhüt altına girmek. bir imza ile altına girilen bu ağır yükümlülüğün altından kalkmak bazen düşünülenden daha da zor olur.
*
kötü yola düşmek istemeyen, vakti değerli, doğru insanı arayan, iyi eğitimli, şehirli erkekler adına kendimi feda edişimden ötürü maruz kaldığım durum. her hornet vs. kullanıcısı bir profille görüşmeden önce gizli yatak detaylarını tecrübelerimden yararlanmak adına hep bana sorar. iyi öpüşür mü, sevişir mi, yatakta ateşli mi gibilerinden sorulardır bunlar. oysa ki ben o adamları hiç sönmeyen ateşimle o kıvama getirmişimdir. sende hamuru yoksa kim uğraşır seni mayalayıp kabartmakla. kabarmışı varken neylesin alem seni! yani birine kefil olmak onla değil, sizin onun doğru yönlerini açığa çıkarabilme yetinizle alakalıdır.
kredi çekmeye mahkum edilmiş dar gelirli kitlelerin birbirini rahatça kazıklayabilmesi ve borcun her biçimde geri ödenebilmesi için, uyanık bir hukukçu ile bir iş adamı ikilisi tarafından icat edilmiş bir rol.

(bkz: onu sikmeyin beni sikin)