kopenhag hayvanat bahçesinde fazla diye yavru zürafanın vurulması

herkesin ve her seyin sığdığı ancak yavru bir zürafanın sığamadığı kopenhag zoo'da yaşanan vahşet zinciri.

alanda yer bulunamadığı ve başka yavruların da olması nedeniyle vurulmasına karar verilen yavru için, nedense başka yerlere nakletmek akıllarına gelmemiş. öldürülen yavruyu teşhir amaçlı ziyaretçilere ve çocuklara da gösteren park yetkilileri avrupanın göbeğinde amazon kanunlarını işletmiş resmen. demokrasinize de kafam girsin heh.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2555079/danish-zoo-kills-young-giraffe-deemed-surplus-feeds-lions.html
bunu yapanlara en ağır cezaların uygulanması gerekir. hayvan haklarını savunmak herkesin görevidir.
ilk duyduğumda bir zaytung haberi sandığım ve gerçek olduğunu öğrendiğimde hüzünle ekrana bakakaldığım hadise.
http://www.cnnturk.com/haber/dunya/kopen...

dört aslanı öldürmüşler şimdi de. 'öldürme' demiyorlar da 'uyutma' diyorlar. iğne ile bir kaç saniyede öldürüyorlar. bir dönüm can yoldaşım maya, köpeklerde görülen gençlik hastalığı denilen bir hastalığa yakalanmıştı veteriner uyutmamız gerek demişti de bir anda ağlama krizine tutulmuştum. veterinerin uyutmasına izin vermedim. başka bie veteriner arkadaşıma gidip bir hafta geceli gündüzlü ilaç serum ve özenli bakımın ardından hastalığı atlatmıştı. onun için bu uyutma ifadesine de ayrı bir kızgınlığım var. sen uyutma deyince uyumuyor o canlı, ölüyor.
üzücü. sırf yer yok diye bunu yapan zihniyet acaba hayvanat bahçesini kapatmaya karar verirse ne olur merak konusu. allah akıl fikir versin.
bu yaratıklar bir de medeniyetin göbeğinde olduklarını ve gayet medeni olduklarını anlatılar her fırsatta. canınız cehenneme.