kurt seyit ve şura

4 mart 2014 tarihiyle yayına başlamış ve yayınlanmadan önce yapılan onca reklamdan sonra ilk bölümüyle hayal kırıklığına uğratmış dizi.
hayal kırıklığıdır. siz gidin rusyanın soğuklarına aylarca çekim yapın, o kadar para harcayın, en iyi oyuncularla çalışın ortaya çıkardığınız dizi lale devri tadında olsun. alfa erkeğin kezban kızla yaşadığı aşk, bu muydu yani? senaryo aynı, karakterler aynı, tek fark karakterler rusça isimler taşıyorlar.
tanıtımlara aldanarak aha geliyor bomba dizi diye umutlandığım ancak diyalogların ergen gençlik dizilerinin repliklerinden farksız olan dizi. olmamış gözüm.
klasik türk dizisi, aynı bombok şeyler, zaten adam akıllı bir türk dizisi görürseniz 1. sezonunu bile bitirememiştir çünki toplum düşünmekten uzak, akıllıca şeylerden çok uzaklar, okullarda bile zeki insanlar dışlanıyor çok ilginç.
nermin bezmen'in kendi aile geçmişi ve anılarından, yararlanarak yazdığı ve kurguladığı "kurt seyt* & shura" adlı eserinden uyarlanmıştır. bu kitabın devamı olarak da "kurt seyt* & murka" vardır.

kurt seyt & shura : http://www.idefix.com/kitap/kurt-seyt-sh...

kurt seyt & murka : http://www.idefix.com/kitap/kurt-seyt-mu...