lbt kadın grubu

facebookta bugün açılan kadınlara yönelik grup. grubun açıklaması şöyle;

"lbt kadın grubu homofobiye karşı, nefret suçlarına karşı ve kadınların maruz kaldığı şiddete karşı oluşturulmuş bir lbth kadınlar grubudur. kadın egemenliğini hedeflemiyoruz, eşitlik ilkesini benimsiyoruz. gruba sadece kadınlar değil, grup içinden referanslı, bizi destekleyen erkekler de katılabilirler. ülkemizin kadınları özgür olmalı. din, dil, ırk, cinsel yönelim gözetmeksizin! listenizdeki tüm kadınları bir kaç dakikanızı ayırarak lütfen grubumuza ekleyiniz."

katılın;

http://www.facebook.com/groups/293642767...
ayısözlükte yazan hemen hemen bütün kadın yazarlar gibi benimde arkadaş eklemeye çalışıp büyütmeye çalıştığım, güzel paylaşımlarda bulunan grup. ama adminler ekledikleri profilleri daha dikkatli incelemeli çünkü çok fazla fake lezbiyen profili var grupta..kapalı bir grup olmasına rağmen güven vermediği için katılmak istemeyenler oluyor.
an itibariyle kontrol ettim 167 üyeye ulaşmış. lgbt aktivistlerinin hepsi orada nerdeyse. güzel güzel. eywallah
ankara'da lb kadın buluşması 8 mart'taymış.

http://www.facebook.com/events/577092725653291/?ref=3
acil bir temizlikle sahte lezbiyen hesaplarından arındırılması gereken gruptur. aktivistlerin yanı sıra google dan indirilmiş resimlerle dolu profiller grubun kapalılığını tehtit ediyor. sahte hesapların hep aynı insanlar tarafından eklenmesi de ayrıca rahatsız edici.
merak edip bir bakayım dedim ki 931 üyeye ulaşmış. hey yavrum be.