le clan

fransa ın dandik bir kasabasında cezayirli anneleri yeni ölmüş 3 genç erkek kardeş fransız babalarıyla yaşamaktadır. en büyükleri christophe cezaevindedir, ortanca olan marc babasına yardım etmektense serserilik yapmayı ve aradığı mutluluğu haplarda bulmayı seçer. en küçükleri olivier ise kendi halinde efendi bir çocuktur ve annesinin yokluğunu hissetmektedir. her iki kardeş de abileri christopheun tahliyesini beklerler.
christophe tahliye olur ve kendine bir iş bulup dört elle işine sarılır. artık serserilikten uzak, düzenli bir hayat sürmek istemektedir. bu marcı hayal kırıklığına uğratır. çünkü başı başka bir çeteyle dertte olan marc, hasımlarını sopalamak için abisine güvenmektedir. ardından marc, elinden birşey gelmemesinin çaresizliğiyle kendine zarar verir.
bu arada marcın kankası ve arap asıllı olan hisham da kendi halinde, özünde iyi bir çocuktur ve sürekli kapoera çalışır. üç kardeşten en küçükleri olivier ile hisham arasındaki dostluk aşka dönüşür. aslında hishamın sevgisi olivierin hayatındaki tek güzel sığınaktır. onu sokaklardan uzak tutar ve ihtiyaç duyduğu sevgiyi ona verir.
film ingilizceye "three dancing slave" adıyla çevrilmiş.
2004 fransa yapımı film.

http://ayilarock.ayisozluk.com/3-dancing-slaves-le-clan/