loose

therapy? grubunun 1995 yılında çıkan ''infernal love'' adlı albümünün dokuz numaralı parçası; klibi de oldukça ilginçtir; insana hisettirdiği ağır havası ve ele alınıp incelendiği takdirde pek de doğru düzgün bir senaryosunun olmamasıyla oluşturulmuş görüntüler cidden ilgi çekici.

merak edene kısa yol:
nelly`i gerçek popülerliğe çıkaran albümdür o dönemler dokunduğu albümleri uçuran timbaland`ın prodüktör koltuğunda olması ile nelly adeta uçuşa geçmiştir. ilk tekli give it to me olarak planlanmış ve justin timberlake ile düet olarak planlanmıştır ama nelly justin`in popülaritesinden yararlanmak istememesinden dolayı rafa kalkmış, daha sonra justin timberlake ve nelly furtado timbaland`ın timbaland presents shock value albümüne konmuştur bu şarkı. ilk tekli pazarlama stratejisi olarak avrupa`da maneater usa`de promiscuous ve güney amerika`da no hay igual olarak yayınlanmıştır. her üç tekli de 1 numara olmayı kısa sürede başarmıştır. hatta promiscuous klibinde timbland ve justin de rol alarak nelly`e desteğe devam etmişlerdir.
albüm tüm dünyada bir çok altın ve platin plakla taçlandırıldı. say it right gibi vurucu, do it gibi sevimli, in god`s hands gibi duygusal şarkılar barındırır ki toplamda 8 tekli çıkararak büyük bir başarı sağlamıştır.
önemli bir ayrıntı var albümde, bizden bir ayrıntı, timbaland ustamız wait for you şarkısında artık çaldı mı ne yaptı bilinmez ama muhsin akarsu`yun allah allah desem şarkısından sample ya da üzerine koyduğu ritmle bize selam çakmıştır.
ingilizce bir sözcük.
hem sıfat hem de eylem olarak kullanılır.
oynak, gevşek, gevşetmek ve serbest bırakmak gibi anlamları var.