machine

istanbul'un değil, türkiye'nin tek underground kulübü, içeri girdiğinizden itibaren tüm sınırların silindiği, herkesin bir arada eğlendiği, hetero, gey, lezbiyen, transın kalmadığı, müziklerin olay, dj lerin inanılmaz yakışıklı (bkz: garen) olduğu balo sokakta karanlık bir yer. bir kere gidince, tekrar tekrar gitmek istersiniz, birini bulamazsını belki ama sevgilinizle giderseniz inanılmaz eğlenirsiniz.
benim eğlenmeye çoğu insanın da patlamaya gittiği ağır elektronik parçaların çaldığı güzel mekan. içeride nedense içki içen azdır ellerde soda ağızlarda sakız *. dubstepe gönül vermiş biri olarak burada eğlenmeyi severim her zaman. mekanın tasarımı da çok hoşuma gider kafeste dj kabinleri falan. aslında fazla söze gerek yok aşağıdaki video gayet açıklıyor ortamı. ama gidin görün derim.açık olduğu saatlerde kapısının önünden otoparkın yanına kadar "tutunamamış genç kuir çay bahçesi" barındıran underground mekan.
gece eğlendikten sonra 4 gibi 'hadi gidelim' kafasıyla çok gitmişliğim vardır ama şöyle de bir eksisi vardır ; böyle işte gay straight vs herkesin eğlenebileceği underground mekan olarak lanse edilirken içeriye sürekli yanımızda bir kızla girme zorunluluğu biraz komik,2 erkek gidince alamayız tripleri,komik hani...senin diversity'in ?!
kitlesi gitgide şanzelize kafe kitlesine yaklaşmaktadır. yine de gece çıktığımda illa ki uğrarım.
xes isimli partiye ev sahipliği yapmış olan mekan.