martina hingis

90 ların sonu 2000 lerin başında kadın tenisine damga vuran süper yetenek. gel gör ki annesinin baskıcılığından mıdır kendi şımarıklığından mıdır bilinmez erken yaşta tenisi bıraktı. sonradan geri dönmek istese de her zirvede bırakıp geri dönmeye çalışan efsane gibi umduğunu bulamadi. annesinin baskıları sayesinde tenis oynamaktan çocukluğunu yaşayamayan martina parayı ve ünü bulunca dağıttı ama toparlayamadı. bazılarının pek seksi bulduğu ama benim hiç hazetmediğim bu şahsiyet aynı zamanda anna kournikova nın eşlerdeki partneriydi. annesi tam bir tenis hastası olduğu için kızının adını koyarken efsane martina navratilova dan esinlendi.
dünya 1 numarası ünvanını 209 hafta elinde tutarak bu alanda 4. sırada yer alan wta'nin efsane tenisçisi. martina hingis denildiğinde akıllara steffi graf ile oynadığı 99 roland garros finali gelir. ilk seti alıp ikinci sette de servis kırma avantajıyla önde olduğu maçta bir puan için hakemle tartışmaya girmiştir. hem konsantrasyonunu kaybetmiş hem de tüm izleyicileri karşısına almıştır. öyle ki merkez kortun tamamı henüz 18 yaşında olan hingis'i uzun süre yuhalamıştır. ardından maçı kaybederek yaptığı çocukluğun bedelini ödemiştir. seremoniye katılmayı reddedip, ağlayarak annesinin kollarında korta geri dönmüştür. hatırlamak isteyenler için linki:


çiftlerde bile olsa tenise dönme kararıyla sabah sabah günümü neşelendiren eski tekler ve çiftler dünya 1 numarası. 27 temmuz'da başlayacak olan southern california open'da eski çiftler partneri daniela hantuchova ile birlikte mücadele ederek 9 grand slam şampiyonluğu sığdırdığı çiftler kariyerine kaldığı yerden devam edecek.