me before you

aynı isimli kitaptan uyarlanan, başrolde emilia clarke ile sam claflin'in rol aldığı romantik komedi.

adrenalin bağımlısı playboy will'in geçirdiği kaza sonucu boyundan aşağısının felç olmuştur, kız arkadaşı en yakın arkadaşıyla beraberdir. will ötenaziyi düşünürken annesi buna şiddetle karşı çıkmaktadır. bu sırada çalıştığı kafe kapanan sevgi pıtırcığı über fashionista lou da iş ararken, will'in annesinin vermiş olduğu 6 aylık hastabakıcılık ilanını görür. aşırı seksi ama bir o kadar da aksi will ile içinde teletubbyler el ele tutuşan lou'nun kavga gürültü başlayan arkadaşlıkları zamanla ilerler ve olaylar gelişir.

bütün yıl boyunca her yerde tanıtımı yapılan (sonuna kadar da hak eden) yılın en güzel romantik komedisi. hayatında bir bölüm goth izlememiş biri olarak ve terminatör faciasından sonra emilia clarke konusunda emin değilken 2 saat boyunca sevimlilikten ölüyor, böyle bir tontiballık olamaz. herhalde kendisini oynamış. konu, dahası ötenaziye böyle bir bakış, o doğa çekimleri, hele de o kıyafetler... tek kelimeyle mükemmel!

trailer -
--- spoiler---

hiçbir açığını yakalayamadığım film. bi o neville longbottom çok gerekli değildi bence, onun dışında lou'nun ailesi her şey hikaye bakımından yerindeydi. ed sheeran-photograph'ın çaldığı sahnede böyle bi şeyler düğümlendi, sonuyla da insanın göğsüne koyuyor yumruğunu. ha bir de,

i wi-li-lished i li-li-lived in molahonkey la-la-land the la-la- land !

--- spoiler ---